×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Salīdzina Dziesmoto un Velveta revolūciju

obalka fin.indd

Prāgā, grāmatnīcā Academia notikusi Luboša Šveca (Luboš Švec) grāmatas “Perestroika, Baltijas republikas un Čehoslovākija, 1988 – 1991” atklāšanas svētki, portālu LA.lv informēja Ārlietu ministrija.

L. Šveca plašajā akadēmiskajā analīzē ir atspoguļota Dziesmotā revolūcija Baltijas valstīs un Velveta revolūcija Čehoslovākijā, kā arī veikti šo abu vēstures posmu salīdzinājumi.

Grāmatas atklāšanas svētkos klātesošos uzrunāja Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis, Lietuvas vēstnieks Aurims Taurants (Aurimas Taurantas) un Igaunijas vēstnieks Lembits Uibo (Lembit Uibo). Vēstnieki atzīmēja, ka šī grāmata ir īpaši aktuāla šodien, lai ne tikai varētu atskatīties uz notikumiem, kas jaunākajai paaudzei jau ir vēsture, bet arī rast aktuālus secinājumus šodienas Eiropai. To laiku notikumu analīzes aktualizēšana īpaši ir svarīga, kad starptautiskajai sabiedrībai vēl aizvien nākas saskarties ar ievērojamiem izaicinājumiem valstu un tautu neatkarības nodrošināšanā.

Pasākumā piedalījās arī trīs Baltijas valstu diasporu pārstāvji, čehi, kuri ilgus gadus ir saistīti ar Baltijas valstīm, to kultūru un valodām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+