Mobilā versija
+1.1°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
18. marts, 2014
Drukāt

Salīdzina Dziesmoto un Velveta revolūciju

obalka fin.indd

Prāgā, grāmatnīcā Academia notikusi Luboša Šveca (Luboš Švec) grāmatas “Perestroika, Baltijas republikas un Čehoslovākija, 1988 – 1991” atklāšanas svētki, portālu LA.lv informēja Ārlietu ministrija.

L. Šveca plašajā akadēmiskajā analīzē ir atspoguļota Dziesmotā revolūcija Baltijas valstīs un Velveta revolūcija Čehoslovākijā, kā arī veikti šo abu vēstures posmu salīdzinājumi.

Grāmatas atklāšanas svētkos klātesošos uzrunāja Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis, Lietuvas vēstnieks Aurims Taurants (Aurimas Taurantas) un Igaunijas vēstnieks Lembits Uibo (Lembit Uibo). Vēstnieki atzīmēja, ka šī grāmata ir īpaši aktuāla šodien, lai ne tikai varētu atskatīties uz notikumiem, kas jaunākajai paaudzei jau ir vēsture, bet arī rast aktuālus secinājumus šodienas Eiropai. To laiku notikumu analīzes aktualizēšana īpaši ir svarīga, kad starptautiskajai sabiedrībai vēl aizvien nākas saskarties ar ievērojamiem izaicinājumiem valstu un tautu neatkarības nodrošināšanā.

Pasākumā piedalījās arī trīs Baltijas valstu diasporu pārstāvji, čehi, kuri ilgus gadus ir saistīti ar Baltijas valstīm, to kultūru un valodām.

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+