Sports
Hokejs

Salmela: Gribu ar Somijas izlasi piedalīties olimpiskajās spēlēs 16

foto: dinamoriga.eu

Hokeja kluba Rīgas “Dinamo” aizsarga Ansi Salmelas mērķis ir iekļūt Somijas izlasē startam olimpiskajās spēlēs, viņš atzina sarunā ar “LA”.

“Tā nebija mūsu labākā spēle, lai gan bija iespējas arī uzvarēt. Nezinu, kas īsti nesanāca,” svētdien pēc zaudējuma Minskas “Dinamo” (1:2) papildlaikā sacīja somu hokejists. Viņš pats bija pamanāms kā savos tiešajos darba pienākumos, tā arī uzbrukumā, kur asistēja Mārim Bičevskim vienīgo vārtu guvumā, tāpēc pelnīti saņēma labākā spēlētāja balvu.

11 spēlēs Rīgas “Dinamo” sastāvā Salmela iekrājis sešus punktus (3+3). Tas ir otrs labākais rādītājs aizsargu vidū, bet rēķinot vidēji spēlē gūtos punktus viņš ir rezultatīvākais komandas vīrs. “Man patīk spēlēt uzbrukumā, kā jau visiem – priekšā ir foršāk nekā aizmugurē. Gūt punktus ir patīkami, ceru, ka arī turpmāk izdosies palīdzēt komandai. Vai treneris dod zaļo gaismu, lai pieslēgtos uzbrukumam? Nav tā, ka var tikai skriet un nedomāt. Jālasa spēle, esmu hokejā jau daudzus gadus un ir redzams, kad var to darīt un kad jānospēlē drošāk,” sacīja Salmela, kurš Somijas izlases sastāvā pasaules čempionātos ieguvis pilnu medaļu komplektu.

Viņa sapnis ir pirmo reizi piedalīties olimpiskajās spēlēs februārī Phjončhanā, kas ņemot vērā, ka šoreiz nebūs NHL spēlētāju, nav nereāli piepildāms. Pagaidām viņš nemācēja pateikt, vai novembra pārtraukumā brauks uz Somijas izlasi, lai piedalītos Eirotūres posmā.

Rīgas “Dinamo” Salmela pievienojās septembra beigās. “Rīgā jūtos labi, patīk pilsēta,” norādīja hokejists. “Grūti ir tas, ka zaudējam un ir maz punktu, taču ceru, ka sezonas turpinājums būs labāks. Jāstrādā vēl smagāk, lai situācija uzlabotos.”

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

LA.lv