×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. janvāris, 2017
Drukāt

Agris Liepiņš: Salmu līderi (41)

"Vienotības" Rīgas mēram izvirzītais Vilnis Ķirsis, ZZS - Armands Krauze, "Saskaņas"/GKR - Nils Ušakovs. Foto - LETA, kolāža - la.lv"Vienotības" Rīgas mēram izvirzītais Vilnis Ķirsis, ZZS - Armands Krauze, "Saskaņas"/GKR - Nils Ušakovs. Foto - LETA, kolāža - la.lv

Vasarā paredzamās pašvaldību vēlēšanas vairs nav aiz kalniem, un partijas pamazām sāk izvirzīt savus kandidātus valsts lielākās pašvaldības – Rīgas – mēra amatam. Uzmanīgi galdā tiek liktas kārtis un vērots, kāda būs sabiedrības reakcija. Diemžēl jāatzīst – latviešu vēlētājus pārstāvošās partijas nav spējīgas izvirzīt kaut cik vērā ņemamu līderi. Ne katra atsevišķi, ne visas kopā vienotu kandidātu. Var iebilst – nav politkorekti partijas dalīt pēc tautībām, bet, manuprāt, jābeidz liekuļot un jāatzīst acīmredzamais – sveštautieši absolūtā vairākumā balso par “Saskaņu”. Tāpēc teiciens “latviskās partijas” ir vietā.

Latvisko partiju vidū lielāko vilšanos sagādā Nacionālās apvienības rīcība. Jau ilgāku laiku Nacionālā apvienība publiskajā telpā bojā savu tēlu. Nacionāli noskaņotie vēlētāji pēc savas būtības ir nedaudz konservatīvi un parasti turas pie tradicionālām vērtībām. Pie ierastā ģimenes modeļa, pie godīguma, uzticības un pienākuma jēdziena. Varbūt daudziem tas liekas vecmodīgi, bet ar to jārēķinās. Tā vietā viens redzams NA politiķis aplaimo vienu dāmu pēc otras, par ko plaši izklāsta dzeltenajā presē. Otrs NA politiķis ar ministrijas mašīnu ved savai sirdsdāmai skapi un klāsta, ka tas esot svarīgs dienesta uzdevums. It kā sīkumi, privātas dzīves jautājumi, par tiem varētu arī nerunāt. Varētu, ja partija nāktu klajā ar kādām svaigām idejām un visus aizraujošu rīcības plānu, bet tāda nav! Šobrīd publiskajā telpā nacionāļus raksturo pilnīgs ideju trūkums un viņu politiķu privātās dzīves aprakstīšana dzeltenajā presē.

Nespēja pievilcīgi, aizraujoši un godīgi izskaidrot savus mērķus noved pie tā, ka nacionāļiem piedēvē lozungu bļāvēju slavu. Līdz ar to NA neiesaistās jaunas spēcīgas personības un partijai trūkst cilvēku, kuri varētu uzņemtos līdera lomu. Nav sabiedrībā atzītu gudru un harismātisku līderu. Pretstatā Ušakovam, kuram šāds mandāts no krievvalodīgajiem vēlētājiem ir. Sakostiem zobiem jāatzīst – “Saskaņai” ir!

Līderu trūkums labi redzams, ja aplūkojam nacionālās apvienības uzrunātos potenciālos Rīgas mēra amata kandidātus. Divi kungi, kuri ārpus Saeimas sienām reti kam zināmi, un viena dāma – bijusī tieslietu ministre Baiba Broka. Savulaik, būdama Rīgas mēra kandidāte iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, politiķe sniedza intervijas teju visiem plašsaziņas līdzekļiem un klāstīja, cik viņai daudz dažādu somiņu, bet kurpju pāriem daiļā būtne pat skaitu nezināja. Ka viņai vajagot zināmu dzīves standartu un viņa nevarot iziet sabiedrībā vairākas reizes vienā un tai pašā apģērbā. Toreiz, lasot daiļās juristes teikto, nodomāju – cik sievišķīgas un vienkāršo vēlētāju iedvesmojošas atklāsmes! Vēlāk atklājās, ka Brokas kundzi saista sirsnīga draudzība ar Ušakova kundzi un viņa ir mīļi gaidīta viešņa Rīgas mēra jubilejā. Aplūkojot Nacionālās apvienības eventuālos mēra kandidātus, rodas jautājums – kurš gan par viņiem balsos?! Ja nav ko likt, prātīgāk būtu neizvirzīt savu kandidātu vispār. Lai vairāk balsu tiek kādam citam kandidātam no citas partijas. Man sāpīgi to teikt, visus šos gadus esmu balsojis par Nacionālo apvienību. Pat tad, ja neredzēju potenciālu tās līderos, balsoju par ideju. Bet šovasar, visticamāk, vairs nebalsošu. Piekrītu režisoram Viesturam Kairišam – latviskās partijas ir atņēmušas man iespēju balsot.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Šodien, 27.01.2017. LU mazajā aulā bija tikšanās ar Egīlu Levitu. Eiropas Savienības tiesas tiesnesi. Pirms tikšanās zālē pie durvīm sēdēja vīrieties līdzīgs Emīlam Jakrinam, kurs “tīrīja ielas” un brauca kopā ar Ušakovu. Konferenci vadīja mūsu Baiba Broka. Viņa ar daudziem sasveicinājās, sarokojās un bučojās. Pēc vai pirms tam Baiba pienāca klāt, padeva roku un ļoti mīļi saskāvās ar Emīlu Jakrinu (vai tas nebija viņš?) saldi, mīlīgi un “divpusēji” nomutēja Jakrinu. Tas bija patīkams un jauks skats, politiskās mīlestības apliecinājums ar šo jauno cilvēku, Ušakova tuvāko līdzgaitnieku Krišjāņa Barona ielās būvniecībā un sniega tīrīšanā. Tā vajag visiem dzīvot patiesā draudzībā un saprtnē. Tas izskatījās kā īstas sa draudzības zēsts, sievietes pretīmnākšana labam cilvēkam, kā pie tikšanās pēc tam, it kā šis cilvēks būtu atgriezies no trimdas. Apsveicu Baibu un Emīlu par sadraudzību.

 2. Varen nadzīgs uz NA apdiršanu , ņemot talkā dzeltenās ziņas ! pārgudrie dibina simts partijas un rezultātā SC MIERĪGI okupē RĪGU !!! Antiņ pūt stabulīti—–prātiņ nāc mājās !!!

 3. Nav lideru-pied’av’aju Kreitusas kundzi un visi usakovi pazudis,ka nebijusi!

 4. Ar NA noticis tas, ko prognozēja.Kā nokļuva pie siles, tā viss-aptaukojās, apsievojās. Kādi jaunie?! Tas tirliņš Zeltīts jau ielikts vietā. Ar tādiem zeltīšiem nav aršana.

 5. Nav jau tā, ka NA trūkst enerģisku un izlēmīgu cilvēku, bet partijas spice nezināmu iemeslu dēļ viņus
  neizvirza. Laikam jau baidās no konkurences. Tāpēc ka, ja viņi asāk vai izlēmīgāk rīkojas, viņiem piešķir
  “radikāļa” birku un aizbildinoties ar politkorektumu, viņus vienkārši nevirza. Bet ar šādu attieksmi dīķis
  tikai vairāk smakos un latviešiem vara aizvien vairāk slīdēs no rokām ārā. Arī koalīcijā NA vadība ieņēmusi visai dīvainu pozīciju, upurējot latviešu intereses varas saglabāšanas vārdā.

 6. Balsot vajag obligāti,bet izsvītrot visus pirmos 5- 10 kandidātus,kurus ,kā PSRSā Brežņevu lika pirmajās rindās !Par partiju balso,protams ne par okupantu SC,jo tad nākošo četru gadu laikā no Rīgas nekas nepaliks pāri.Parkus jau tagad nodēvē krievu ofiņu vārdos!kas būs tālāk!
  Dieva dēļ nepārdodaties par tramvaja biļeti,jo valsti atpakaļ par to neatpirksiet.

 7. Labi ir, ka Brokai nav pielaides valsts noslēpumiem Atbildēt

  Šonakt redzēju šādu sapni – Ušakovs nokārtoja, ka Baiba Broka kļūst par Rīgas brīvostas pārvaldnieci, bet Baiba Broka izdarīja tā, ka pašvaldību vēlēšanās NA nostartē gaužām slikti un Rīgā uzvar “Saskaņa” ar Ušakovu priekšgalā.

 8. Izskatās pēc kārtējās nepamatotās NA nomelnošanas kampaņas, kad konkurenti, nespēdami izcelties ar ko labu, izdoma stāstus, lai vēlētājam aimiglotu acis.

  • Nekas labāt par pašu sevi nevar nomelnot – te NA tieslietu ministrs ar skapi un nespēju mudināt tieslietas, te daudz brūtība, te plātišanās ar savām somiņām, te …Jā mūs nomelno, bet ko paši – dod pietiekami skaļus iemeslus un arī darbu ko uzrādīt kā skolasbērniem arī nav – pļāpāšana. Paskaties kultūras ministri un gatavošanos Latvijas 100 gadei – 60 miljoni un jau plēšanās ap 20 % – atkal ”kādās kūpinātas cūkas būs Rundāles pilī, kā instalācijas” un viss sasmirdis… Kas tautai atmiņai – kāds lielkoncerts frakotiem kungiem un dāmām vakarkleitās , bet tautai kūpinātu cūku smaka…

   • Ja jūs cienītais kaut ko no politikas sajēgtu, tad zinātu, ka nav nekādu 60 miljonu!

    • Nav jau runa par 60 citroniem , bet 12 citronu piecepumu…nu tas pats kas no Milānas izstādes – dalības nav, bet kur tie 5 citroni ( kaut ko jau atguva, bet pārējais pagaisa… ).

 9. Esmu šokēta! Domaju, ka raksts būs par Rīgas mēra kandidātiem (galu galā, bildē ir redzami Rīgas mēra kandidāti), bet izrādās par vienas partijas izsmiešanu. “Latvijas Avīze”, arī jūs tagad rakstāt pasūtījuma rakstus? Žults izgāšana… Pretīgi.

  • Es nēesmu manījis, kuru politisko partiju varētu balstīt : to kurā zaķīši un lapsas pēk vietas Saeimā; to kur Grigule proponē ZZS partijas Maskavas ceļu; to kuri pat netiek galā ar skapjiem un sievā, un grib Latvijas simtgadē tos 20 % no 60 miljoniem taisot kaut ko burbuļiem līdzīgu, kā Milānas izstādē ( ne dalības ne 5 miljoni naudas zudums – kaut ko jau saglāba, bet pārējais? ).
   Balstīt var to kurš strādā tautas un valsts labā, bet te ja nu savā…

 10. To gan nepamanīju,ka Liepiņa kungs nebalsos.Tas ,ka izvēle būs sašaurināta,nav noliedzams,bet piedalīties,tas ir goda un sirdsapziņas rādītājs,kas Agrim ir augsti attīstīts.

 11. Salmi ir labi manā cūku aizgaldā.

 12. Nu viegli gan autors maina savu politisko pārliecību – atsevišķu biedru darbības nevajag saistīt ar visas partijas vērtībām. Turklāt Broka nav tas sliktākais variants. Tieši otrādi – viņai būtu jādod iespēja sevi pierādīt!!

  • 1. Broka sevi jau ir pierādījusi – draudzējas ar Ušakova sievu, Ušakovu nekritizē un labi pelna Rīgas brīvostā. Brokai nav jaunu un oriģinālu ideju Rīgas sakārtošanai – “atgremo” to pašu, ko pārējie konkurenti no t.s. latviskajām partijām. Brokas skaistums ir pavītis – jauniešus šādas vecas un lellītēm līdzīgas sievietes absolūti neuzrunā.
   2. Flegmatiskais Raivis Dzintars, tuvojoties savai 40 gadu jubilejai, ir aptaukojies un no finansiālās labklājības iemidzis – tieši tāpēc NA virspusē izpeld karjeristi, negodīgi ļautiņi, ļautiņi ar labu ožu attiecībā uz nacionālo ideju. Raivis vairs nevelk. Pirmspensijas vecuma Gaidis Bērziņš arī nav savā vietā. Pie varas jālaiž jaunos, kuri nav “noguruši” no varas un sēdēšanas pirmajās rindās.

 13. Diemžēl esmu ļoti ļoti vīlusies Liepiņa kungā. Aicinājums latviešiem nebalsot nāk par labu tikai Saskaņai, respektīvi, Krievijai. Ceru, ka tā ir taktiska kļūda, nevis apzināta rīcība. Var kritizēt latvisko partiju cilvēkus, bet atdot valsti Saskaņai – tas nu ir par daudz.

 14. Kad beidzot ES un NATO Valsts Latvija klus par Tiesisku Valsti,kura tiek ieveroti un izpilditi visi likumi ?
  Cik ilgi vel kremla cekistu poltiskas apvienibas ,Latvija,vares nesoditi atlauties izlaupit ,ar savu SIA un pasvaldibu palidzibu, Valsts budzetu,izpardot Latvijas nekustamos ipasumus kremla cekistu “investoriem”,organizet teroristu apmacibas “tuvejas arzemes”,izplatit kremla cekistu propagandu un dezinformaciju un gatavot Valsts apversumu ? Vai likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam nav nozieguma un noziedzinieku atbalstisana ? Vai sada darbiba,vai bezdarbiba nav janoverte ka Valsts nodeviba ?

 15. Rādās ka patreizējās domes darbi ir rīdziniekiem pieņemami un aptauju reitings ap 80% apliecina ka iedzīvotāji neko šeit nemainīs.
  Populistu gājieni nedarbosies un liekas ka tukšo salmu kūlēji cietīs fiasko.
  Līdz šim šie kandidāti rādās ka nav sevi pierādījuši rīdzinieku acīs lai kāds vēlētos viņus redzēt mēra amatā

 16. Es balsošu par A. Kaimiņu. Atbildēt

  Valdnieks

 17. Ну пипец вам с такими кандидатами! Вы на выборы, как и автор, можете и вовсе не ходить. Ну, не светит вам ничего.

 18. Viss ir pareizib rakstīts! Man arī nebūs par ko balsot.,jo nav ne tikai partiju par ko balsot,bet nav pat arī politiķu ko es uzskatītu par Latvijas valstij cienīgiem un viņas un manu interešu aizstāvjiem.
  Tagad Latvijā ,kā 1945.gadā teikšana ir bijušajiem/ faktiski esošajiem/ komunistiem/komsomoļciem un čekistiem,arī okupantiem .Tieši tā! Jo redz pat valsts val.neprotošais Zilupes mērs šķiet amatu nav zaudējis !Manai tautai liek arvien vairāk zemoties viņu priekšā.Noteicēji valstī ir nelojālie krievi un koloboranti,kuri vai nu VDK maisos vai kapeiku nopirkti.Neatrisināma problēma — kā pierādīt kas ir “nelojāls”!Tas ,kurš nav pierādījis,ka viņš ir “lojāls”.KĀ to pierādīt?
  Ziņās vienas samazgas vai dzeltenas ziņas.It kā valstī nenotiek nekas labs un cienīgs.Līdaku iestumj NEPLP ,kuru stutēja Ždanoka un kura rāpo pa Krievijas vēstn.konkursiem.Vējonis apsmiekls ne prezidents!Krimiķis valda pār visu un brauc privāti uz tiesām sabiedrības superdārgā mašīnā!Kura partija vai VK,VJDs utt par to uztraucas?Rīga izzagta un pārkrievota,bet partijām nav kandidātu,JO valsts un galvaspilsēta ir starp partijām sadalīta.Nu jau var justies kā 1945.g tikai bez tankiem ,bet ar visu pārpirkto politkretīnu spici.Šitie nu gan nebūtu 1918.g. izveidojuši neatkarīgo Latviju ,ko viņi tagad sagrauj un izpārdod!
  Vai man nav taisnība LA ?

  • Голосуй, не голосуй – всё равно получишь х**!!! Особенно в вашем случае. Для вас полезнее и вовсе удавится, такая неприятная обстановка вокруг вас.

   • Ah tu slāvu ķēms,tu taču jau esi pats aizrijies ar to savu x**.Tev pat dāvitsa nevajag,jo skābekļa smadzenēm tāpat trūkst,to redz pēc tava koments.

    • Ну можешь не давится, можешь убить себя об стену! Ишь ты, обидчивый какой. Всё равно мозгов то нет, так что, терять тебе нечего.

     • Pēc taviem stulbiem komentiem,tas pats grāpis vien esi.Tu par to “stenku”domāji Kremļa stenku?Tad jau tur tava ekskluzīvā vieta pie Iļjiča sāniem.Tā nu nav ,ka mozgu nav,jo atradu taču tavus lai arī papuvušus un sarkanus.Žurkas gan jau oprihodojut.Nu necenties gānīties,no piepūles pazaudēsi pēdejās smadzeņu paliekas.

     • Так удаляют же не глядя, приходится выкручиваться, им же на конституцию плевать. Стена сгодиться любая, а в той, про которую ты говоришь можно бабу Вайру захоронить, но тока чтобы сразу завтра же (как в том анекдоте). У кого мозгов больше, а кого – меньше, это вопрос спорный.

     • to anonimam 22:45

      Pēc šī tava komentāra par VVF nev ne mazāko šaubu,ka tev smadzeņu nav nemaz ,bet tikai kā lupatu lācim — sapuvis paralons.

  • Tieši manas domas, tā tas ir. Izskatās, ka latvieši,kas valdībā, guļ, nauda nāk, ir ar visu apmierināti, un viņiem vienalga viss. Bet Saskaņa un Ušakovs, Lembergs tikmēr rullē uz priekšu, uz augšu, bet latvieši – kā iemidzināti. Kas notiek ? Kas notiek ? Vai tiešām jums vienalga , lai atdodam valsti arī Saskaņai ? Kāpēc guļat ? Okupanti rullē ļoti mērķtiecīgi, vai jūs to neredzat?

 19. Rihardu Kolu par Rīgas mēru! Atbildēt

  Lielu skādi priekš NA nodarīja arī Gerhards, kurš apreiba no deguna pilieniem un sareibis ar automašīnu uzbrauc virsū dievlūdzējai. Vai nu Gerhards paņēma ļoti lielu dozu vai viņam ir ‘..” smadzenes, kurām maz vajag.
  Vēl ļoti ceru, ka NA tomēr izvirzīs citu kandidātu un nevis Broku. Man pašam simpatizē Rihards Kols. Un Kols beidzot ir iestājies Zemessardzē – īsts Latvijas patriots! Rihardu Kolu par Rīgas mēru!
  P.S. Baibai Brokai īstā vieta ir partijā “Sasķaņa” pie Ušakova.

 20. Vai pamanījāt, ak ķirsis sola atcelt šo minēto maksu 1,15 un 2 Eur pārējiem, nosakot visiem Latvijas iedzīvotājiem 0.60 EUR un ir apliecinājis, ka bezmaksas braukšanu saglabās šiem nabaga pensionāriem.
  Tātad Ušakova un Amerika draudi, ka “labējie”pensionāriem var atņemt “bezmaksas braukšanu”ir meli., nekaunīgi meli.

  • Rādās ka šis populisms nedarbojas jo nav ekonomiski un finansiāli pamatots.
   Ķīseļa upes debesmannas krastos ir tikai pasakās

 21. Pajautā Google ar vārdu “Ušakovs melo”un izlasi rakstus, sapratīsi, kas ir “visu laiku labākais saimnieks”
  Cik naivi ir reklāmas klipi, ka pensionāri brauc bez maksās, Lai pensionāri saskaita, cik naudas no katra kabatas izvelk dzīvojamo māju apsaimniekošanā, ar pierakstījumiem, ar sadārdzinātiem remontiem, ar zemes piespiedu nomas līgumiem un zemes lielumu zem mājā , pa īpašuma nodokli. Pensionāru “bezmaksas”braukšanu Ušakovs paņem no strādājošiem,. no pārējās Latvijas, kas ierodas Rīgā, galvaspilsētā, no visiem rīdziniekiem par biļeti 1,15 utt.
  Pensionār, skaiti naudu, ko Ušākovs tev paņem par tipa “zīgerista banānu”. !

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+