×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. februāris, 2012
Drukāt

Sals Eiropā prasījis jau vismaz 460 cilvēku dzīvības

ziema5

Bargais sals, kas Eiropu stindzina jau teju divas nedēļas, prasījis vismaz 460 cilvēku dzīvības.

Bulgārijā, kur ceturtdien sasniegts jauns aukstuma rekords, termometra stabiņam noslīdot līdz mīnus 28,6 grādiem pēc Celsija, aukstajā laikā gājuši bojā 28 cilvēki. Bargo laikapstākļu dēļ Bulgārija pilnībā apturējusi elektroenerģijas eksportu. Čehijā sala upuru skaits sasniedzis 25. Sestdienas naktī kalnos Čehijā gaisa temperatūra varētu noslīdēt pat līdz mīnus 40 grādiem pēc Celsija, bet Prāgā tiek prognozēti mīnus 25 grādi pēc Celsija. Itālijā aukstuma vilnī nosaluši 43 cilvēki, bet Francijā – septiņi. Piektdien un sestdien Romā atkal gaidāma snigšana.

Serbijā tikmēr aukstā laika dēļ ievērojami pieaudzis elektroenerģijas patēriņš, un valsts energokompānija EPS noteikusi patēriņa ierobežojumus vairākiem lieliem uzņēmumiem. EPS brīdinājusi, ka limits varētu tikt noteikts arī mājsaimniecībām un uzņēmumiem, ja patēriņš nesamazināsies. Vācija tikmēr trešdien jau otro reizi šoziem bija spiesta izmantot elektroenerģijas ražošanas rezerves. Arī Francijā fiksēts elektroenerģijas patēriņa rekords. Turcijā spēcīgas snigšanas dēļ bloķēti vairāk nekā 2000 ceļi.

Sinoptiķi prognozē, ka nedēļas nogalē atkal sals pieņemsies spēkā, un dažviet gaisa temperatūra noslīdēs pat līdz mīnus 30 grādiem pēc Celsija.

Stiprais sals ieslēdzis biezā ledū vienu no Eiropas svarīgākajiem ūdensceļiem – Donavu. 2860 kilometrus garā upe, kas tek cauri desmit valstu teritorijai, pilnīgi vai daļēji aizsalusi simtiem kilometru garumā un nav vairs kuģojama no Austrijas līdz pat ietekai Melnajā jūrā. Serbijas galvaspilsētā Belgradā Donavā peld aptuveni pusmetru biezs ledus vižņu slānis. Aizsalušas arī Savas un Tisas upes. Kā ziņu aģentūrai “Beta” pastāstījis Serbijas infrastruktūras lietu ministra vietnieks Pavle Galičs, valdība apturējusi navigāciju pa visiem valsts ūdensceļiem aptuveni uz desmit dienām. Horvātijā kuģošana pa Donavu apturēta kopš trešdienas. Pašlaik tiek mēģināts glābt triju cilvēku apkalpi no kuģa, kas kopš pagājušās piektdienas iesalis ledū netālu no Vukovaras ostas. Apkalpei drīz var izbeigties pārtikas krājumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+