×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

Kā palīdz sāls lampa 


Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

“Vai sāls lampām patiesi ir medicīniska nozīme, kā mēdz runāt?” Inita Rīgā

Sāls lampa darbojas kā aerojonu terapija mājas apstākļos. Ieelpojot nātrija hlorīda un citu tās sastāvā esošo minerālu jonus, tie pa elpceļiem caur alveolām nokļūst asinīs un izplūst pa visu organismu. Joni izplatās apmēram pāris metru rādiusā ap lampu, taču tas atkarīgs arī no lampas lieluma un spuldzes spožuma. Lai gūtu maksimālu labumu, plašai telpai vajadzīgs prāva izmēra gaismas ķermenis un jaudīga spuldze.

Sāls lampu var izmantot kā viegli terapeitisku līdzekli astmatiska bronhīta, bronhiālās astmas, neirozes, dermatīta, galvassāpju, miega traucējumu un citu veselības problēmu mazināšanai un novēršanai, tomēr efektīvāka būs uzturēšanās sāls istabās vai alās.

Dziednieciska ietekme ir arī lampas krāsai, kas atkarīga no minerālu kristālu sastāva. Piemēram, sērs piešķir dzeltenīgu, dzelzs – sarkanīgu, bet varš – zili zaļu toni. Zils gaismas ķermenis nomierinās un atvēsinās, sarkans un oranžs aktivizēs, dzeltens un zaļš līdzsvaros.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Dzintra Vāvere atzīst, ka dažkārt sāls lampu iedarbība tiek pārvērtēta, un iesaka tās izmantot profilaksei, ārstēšanu atstājot speciālistu ziņā. Viņa brīdina, ka pie sāļā gaismas ķermeņa nedrīkst piekļūt bērni, jo mazuļiem izdomas netrūkst. Ne velti arī sāls istabās un alās viņiem ļauj doties tikai pieaugušo pavadībā.

Pēc ārstes teiktā, arī daudziem augiem lampas tuvums būs pieņemams, ja tie atradīsies attālākā telpas vietā un gaismas ķermeņa iedarbība būs viegla vai mērena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+