×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. janvāris, 2012
Drukāt

Sals pieņemsies spēkā

LETALETA

Sākot ar brīvdienām, Latvijā spēkā pieņemsies sals, kas februāra pirmajās dienās naktī atnesīs mīnus 28 grādu gaisa temperatūru, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Brīvdienās debesis skaidrosies, dienā uzspīdēs saule, bet gaisa temperatūra, pūšot lēnam līdz mērenam austrumu puses vējam, austrumu rajonos naktī pazemināsies līdz mīnus 20 grādiem, vietām pazeminoties pat līdz mīnus 23 grādiem. Savukārt dienā lielākajā daļā teritorijas gaisa temperatūra būs no mīnus 8 līdz mīnus 14 grādiem, austrumu rajonos no mīnus 13 līdz mīnus 16 grādiem.

Vēl stiprāks sals gaidāms nākamās nedēļas vidū, kad februāra pirmajās dienās gaisa temperatūra naktī vietām pazemināsies arī līdz mīnus 25, mīnus 28 grādiem, arī dienā teritorijas lielākajā daļā saglabāsies sals zem mīnus 10 grādiem, vietām pieturoties pat ap mīnus 15, mīnus 18 grādiem.

Stipro salu uz Latviju atnesīs anticiklons no Krievijas. Tā ietekmē Latvijā ir gaidāms arī ļoti augsts atmosfēras spiediens, kāds netiek novērots bieži. Prognozes liecina, ka janvāra izskaņā atmosfēras spiediens paaugstināsies līdz 789 dzīvsudraba staba milimetriem (mm Hg), bet 1.februārī var sasniegt pat 790 mm Hg.

Novērojumu dati no pagājušā gadsimta 60.gadu vidus līdz šodienai uzrāda, ka visaugstākais atmosfēras spiediens Latvijā ir bijis 1997.gada 16.decembrī, kad daudzās Latvijas novērojumu stacijās tas sasniedza 790 līdz 792 mm Hg.

Par normālu atmosfēras spiedienu ir pieņemts atmosfēras spiediens 760 mm Hg jūras līmenī. Līdz 780-786 mm Hg jūras līmenī atmosfēras spiediens Latvijā paaugstinājās arī 2010.gada janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+