×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Sals rallistus nebiedē

berkis_jaanis_griinhofs_13

Nedēļas nogalē Apes un Gulbenes apkārtnē norisinājās Latvijas rallija un rallijsprinta čempionāta otrais posms “Sarma 2012”. Tradicionālais ziemas rallijs šoreiz pulcēja lielu dalībnieku skaitu – uz starta izgāja simt ekipāžas.

 

Bija ieradušies daudz kaimiņvalstu rallistu, bet viskuplāk pārstāvētas bija Igaunija un Krievija. Aukstums nebija nobiedējis ne tikai rallistus, bet arī līdzjutējus, kuri par spīti salam bija ieradušies noskatīties sacensības klātienē.

Sestdienas četri ātrumposmi pie Apes rallija distancē bija iekļauti pirmo reizi, bet otrās dienas seši posmi Gulbenes apkaimē sportistiem bija labāk zināmi, jo šajos ceļos rallijs noticis arī iepriekšējos gados. 
Ātru tempu pašā rallija sākumā uzņēma Latvijas čempionāta līderi Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns, kuri pēc pirmajiem diviem posmiem jau bija ievērojami atrāvušies. Diemžēl viņu mašīnas motoram šāds temps izrādījās par grūtu un trešajā ātrumposmā tas atteicās darboties. Vorobjovam ar Zicānu rallijs beidzās priekšlaikus. Pie pirmās dienas neveiksminiekiem jāmin arī Jānis Feldmanis, kā arī Ivo Ķilpis, kuri arī no cīņas izstājās dzinēja defektu dēļ. Daudzi sportisti, piemēram, Aivis Egle, Raimonds Kisiels un citi savas pozīcijas kopvērtējumā zaudēja pārsistu riepu dēļ. Pēc pirmās dienas vadošajā desmitniekā bija tikai trīs pašmāju ekipāžas. Vienīgie, kas spēja radīt konkurenci ātrajiem igauņiem, bija Māris Neikšāns ar stūrmani Rigoldu Bērziņu, kuri pēc pirmajiem četriem ātrumposmiem atradās otrajā vietā. Diemžēl otrajā dienā Māris Neikšāns palaida priekšā vēl vienu igauņu ekipāžu un finišā rallija kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā. Par uzvarētājiem kļuva igauņi K. Koitla/A. Ots, bet otro vietu ieņēma vēl viena ziemeļu kaimiņu ekipāža R. Jēts/A. Toms.

Pagajušā gada čempions Andis Neikšāns “Sarmā” aizvadīja pirmo ralliju mūžā, sēžot stūrmaņa krēslā un lasot stenogrammu Krievijas sportistam Artjomam Nazarovam. Pirmā rallija diena bija bagāta asiem momentiem, jo Latvijas čempionam nenācās viegli pierast pie izjūtām, atrodoties automašīnas labajā pusē un pašam nesēžot pie stūres. “Sapratu, ka galvenais nav superprecīza stenogramma un mehāniska tās nolasīšana. Jāspēj panākt intuitīvu saskaņu ekipāžā. Nebiju domājis, ka stūrmanis tik ļoti var ietekmēt gan ātrumu, gan visu sacīkstes gaitu. Tomēr stūrmaņa krēslā laikam tik drīz vis nesēdīšos,” stāsta Andis Neikšāns. Artjoms Nazarovs un Andis Neikšāns rallijā “Sarma 2012” ieguva 16. vietu kopvērtējumā un piekto R4 klases ieskaitē.

Mašīnām ar viena tilta piedziņu pēc pirmās dienas vadībā bija izvirzījusies “Latvijas Avīzes” atbalstītā ekipāža Jānis Berķis/Edgars Čeporjus. Taču otrajā dienā viņiem līderpozīciju noturēt neizdevās un ventspilnieki 2WD/R2 klašu ieskaitē palaida priekšā Ralfu Sirmaci ar Māri Kulšu (OKartes Autosporta akadēmija). Trešajā vietā šajā konkurencē ierindojās viņu komandas biedri Kārlis Nebars/Gundars Berķlis.

Rallijsprinta ieskaitē labākie bija J. Patmalnieks/R. Ziemelis.

Latvijas rallija čempionāta nākamais posms notiks maijā Talsos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+