Dabā
Laika ziņas

Sals sasniedz -18 grādu, vējš aukstumu padara nepatīkamāku 16

Foto LETA

Ceturtdienas rītā Kurzemē, Zemgales rietumos un Jūrmalā gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -9..-12 grādiem, pārējā valstī sals sasniedzis -13..-18 grādu, zemākā temperatūra reģistrēta Alūksnē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Brāzmainā vēja dēļ sals šķiet lielāks – komforta temperatūra ir no -18 grādiem valsts rietumu daļā līdz -28 grādiem vietām austrumu novados.

Valsts lielākajā daļā turpinās zemais putenis jeb sniegvilksnis, vietām Kurzemē tas joprojām ir spēcīgs. Ziemeļu, ziemeļaustrumu vēja ātrums brāzmās aizvien sasniedz 9-14 metru sekundē, Kurzemes piekrastē un Jūrmalā 13-18 metru sekundē.

Rietumlatvijā mākoņains laiks, daudzviet krīt neliels sniegs, vietām snieg spēcīgāk. Pārējā valstī maz mākoņu.

Rīgā neliels mākoņu daudzums, ziemeļu vējš ar brāzmām līdz 12 metriem sekundē putina iepriekš sasnigušo sniegu. Gaisa temperatūra -12..-13 grādu, kas vējā šķiet kā 20 grādu sals.

No Rīgas jūras līča nākoši mākoņi ceturtdien vietām Kurzemē un Zemgales rietumos atnesīs spēcīgu sniegu, citviet palaikam gaidāms neliels sniegs.

Mākoņi daļēji klās Latvijas debesis, saulainākā diena būs austrumu novados.

Brāzmainā vēja dēļ daudzviet turpināsies zemais putenis. Ziemeļu, ziemeļaustrumu vēja maksimālais ātrums brāzmās būs 9-14 metru sekundē, pretvēja piekrastē līdz 19 metriem sekundē.

Gaisa temperatūra mainīsies maz, tā gaidāma no -8 grādiem Kurzemes piekrastē līdz -17 grādiem valsts austrumos.

Rīgā būs daļēji mākoņains laiks, iespējams neliels sniegs. Ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš brāzmās pūtīs līdz 13 metriem sekundē, stiprāks vējš saglabāsies Jūrmalā, un gaisa temperatūra dienas vidū būs -11..-12 grādu.

Laikapstākļus nosaka aizejošais ciklons, kā arī anticiklons, kas pastiprinās Rietumeiropā un Skandināvijā. Atmosfēras spiediens Latvijā strauji kāpj, ceturtdienas rītā tas ir no 755 dzīvsudraba staba milimetriem Latgales dienvidos līdz 762 milimetriem Kurzemes ziemeļos (jūras līmenī).

LA.lv