×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Kirova Lipmana sāpes un niknums (8)

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans pagalam sagruzījies. Ne jau par zāģiem Prāgas čempionātā, bet par sāli uz ledus un daudzcietušo hokejistu brūcēs, ko bēruši visi trīs valsts augstākie vadītāji, neatcerēdamies izlasi apsveikt ar laba vēlējumiem Neatkarības dienā. Par šādu etiķetes niecināšanu Kirovs nav nocieties, pielietojis spēka paņēmienu un iegrūdis trīs augstās amatpersonas bortā. Redzēs, ko par to vēl teiks LHF disciplinārā arbitrāža. Valsts prezidents esot ieslīdzis pensionāra atslodzē, Saeimas priekšsēdētāju sports vispār neinteresējot, un arī premjere tik aizņemta, ka nevērš uzmanību, cik hoķis ir mūsu nacionālisma sakņu sistēmai piederīgs kā barojošs līdzeklis, ka tā ir patriotisma nesošā konstrukcija. Karikatūra, nevis valdīšana! – sodījies aizsvilies uzbrucējs Lipmans, – kamēr vieni cīnās par dzimteni, tikām otru genocīda dēļ pret hokeju spēlētājiem garīgais uz nulles, ripas strēgst, sprūst, neskrien vārtos ne lūdzamas.

Ledus cīņu ģenerālim taisnība. Pasaules čempionāts vienmēr bijis gaišo maija svētku mākslinieciskajā noformējumā ar uzvaras dienām un rūgtām traģēdijām, ko Prāgā noskalo ar krušovici vai pilzenieti. Tā stāsta, ka viņlaikos Guntis Ulmanis, pamatīgi satrenējies pēcspēles metienos, ielēcis taksometrā un pa taisno aizšāvis no Rīgas uz Ķelni, kur pārsēdināts baltā zirgā un jājis sveikt latvju varoņus. Labā burve spīkere ugunīgā Solvita katrā čempionātā atradās tribīnēs sarkanbaltsarkanā formā un mēģināja ar stariem iedarboties uz pretinieku smadzenēm.

Medaļai ir otra puse. Var jautāt, par ko sveikt mūsu komandu, kas pa mizu vien dabū? Līdz šim izskatījies, ka latvju dzīvās leģendas ripas dzīšanai lieto klūdziņu, nevis nūju, laukumā velkas kā gliemeži, trenera Beļavska vārdā saukto pirueti izgriež kā reimatiķi. Neveicas, bet, kolīdz puiši iedzers kaļķi, stipruma tīģerzāles, ko dod dr. Kvēps, tā iedarbinās brīnumieročus un aizjozīs kā ātrvilciens Balderis!

Bet Lipmanam nav taisnība, ka Inārai Mūrniecei ne silts, ne auksts par hokeju. Ik spēlē Ināra aizvien ir kopā ar “Aldara” gaišo, kapuci pārvilkusi, ielavījusies līdzjutēju teltī un monitorē notiekošo. Fani skatās: kas tur tāds maziņš, stūrī iespiedies, auro – olē, Latvija uzvara? Bet tā ir Saeimas priekšsēde, mūsu Ināra, kurai joprojām pieder “Lauku Avīzes” sporta spēļu rekords 3000 m šķēršļu skrējienā.

Protams, Čehijā ir sabraukuši šīs pasaules varenie. Kirovs “U flaki” redzējis somu premjeru, arī Merkeli, pāvesta nunciju, ieradīsies grieķu ministrs Varufakis, bet angļu princis nebūs tikai tāpēc, ka Vindzoriem ģimenes pieaugums, jāauklē mazā princesīte. It īpaši eiroprezidentūras laikā Latvijas līderiem jābūt klāt tādos pasākumos, jāatbalsta izlase, kura pa apakšgrupas režģi smagnēji virzās pretī finālam.

Labi, Laimdota lidotu palīgā. Ķeza ir, jo kurš gan tagad grib tikties ar ES melno avi panu Zēmanu! Čehu prezidents aizraus mūsu premjeri uz krodziņu pie traktiernieka Paliveca, atkal piešmigosies līdz augstspiedienam un, kad viņam švunkā būdamam ko aizrādīsi, sacels spuras pret Laimdotiņu.

Atliek Bērziņtēvs, bet viņš nekur nekandidē. Toties aizsardzības ministram Vējonim gan derētu mobilizēties pagūt pamatlaikā ierasties Prāgā kaut ar tanku, lai visas fotoacis redz! Mūsu vārtu drošība Vējonim jāatbalsta ar dāvanu kartēm no Armijas ekonomiskā veikala, bet katra gola iemetēju jāved prēmēt uz bankomātu. Tikai tā uzvarēsim!

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Padomiskais ganampulka instinkts ir iepotēts tautai uz mūžīgiem laikiem. Viņi nejūtās omulīgi ja kāds “augstāk stāvošs” nepaglauda pa galviņu. Plus tam Lipmanim vel liela uzurpātora pretenzijas, proti, grib lai viss notiekās pēc viņa fasona, bet iespējas un sasniegumi, kā parastam ganuzēnam. Par to jau tas raksts, ja kādam nav skaidrs. Būs Latvija hokēja valsts vai nebūs, to izlems nevis Lipmanis un ne viss CK KPSS kongresa lēmums, bet reālie tirgus ekonomikas principi. Personīgi es dodu priekšroku basketbolam jo uzskatu ka tam Latvijā ir cilvēkresursi un lētāk matdaļa. Bet gatavot hokeistus un trenerus krievu otršķirīgām komandam nav prāta lieta.

  2. “Esmu stulbuma sagruzījies!”

  3. Līcītis nekad nekļūs par asprāti un joku plēsēju, jo viens viņam ir, otra nav. Diletantiska un prasta aprobežotība ir, talanta nav…

  4. Par ko šī “dziesma”? Mūsu vidū ir ļoti daudz sportistu (arī aktieru, dzejnieku, dziedātāju un citu, kas sūri grūti “maizīti” pelna), kuri tāpat kā hokejisti un viņu fani gaida mīlestības un cieņas apliecinājumu… vai vienkāršo – paldies. Taču tādi mēs esam – mums ir grūti teikt labos vārdus vai dāvāt smaidu. Arī ikdienā-viens otru reti redz!

  5. NU, KĀDUS BRĪNUMUS JŪS GAIDIET NO KRUSTIŅA?

    Man liekas, tas vecūks ir drusku dumj, citejot Klīdzēju.

  6. Sākums ieinteresēja. Bet tā arī nekļuva skaidrs rakstītāja viedoklis, ja tāds vispār ir.

  7. Šreka murgi!

  8. Dīvaini latviskākās avīzes pārstāvja raksta pirmajā rindā lasīt vārdu – “sagruzījies”…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+