×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Salst tikai vientulībā


oskarsgrumolds_spelgonii_20

Jautāju mūsu lasītājiem, kā viņi pārdzīvo salu. Jaukie sarunu biedri apvaicājās, vai mēs, žurnālisti, nesalstam. Moži ziņoju – darba telpas ir omulīgas!


 

Aina Adermane Rīgā: “Savlaicīgi aizdrīvējām logus, biezie aizkari priekšā, reizēm ieslēdzam arī elektrisko sildītāju. Kad ēdam, virtuvē ieslēdzam gāzes plīti. Vēl mums ir silts, resns runcis Miks, noguļas uz vēdera un silda.”

Veigure Līvānos: “Kad pieturas ļoti auksts laiks, kurinām no rīta līdz vakaram. Kam nav malka sarūpēta, tiem gan bēdīgi. Mājlopu mums nav, tikai vistiņas. Kūtī ir virtuvīte, tur sakurinām krāsniņu, lai vistas nenosalst.”

Aivars Daugavpilī: “Bez vajadzības ārā neejam, un, istabā sēžot, nav ne vainas.”

Aivars Ozoliņš Valmierā: “Brīvdienās biju Zosēnos viesu namā. Bija pamatīgs sals. Svētdienas rītā, savā auto iekāpis, skatos – puspilnā pudele franču konjaka sasalusi. Tādu skatu Latvijā vēl nebiju redzējis.”

Jānis Strazdiņš Jelgavas novadā: “Riebīgs laiks!”

Ināra Bērziņa Bauskā: “Svētdien bija -31,4 grādi, pirmdien -28,8. Pašiem sava kurināšana – pusi mājas silda krāsns, otru pusi apkures katls. Ja pazūd elektrība, tad gan ir traki – apkure apstājas.”

Jānis Lukstiņš Jelgavā: “Nama apsaimniekotāji pāri nedara – radiatori silti, istabā 14 grādu, turklāt Jelgavā rēķini par apkuri nav tik traki kā Rīgā.”

Daina Elsberga Rīgā: “Salst tikai vientulībā. Bet es saņemu “Latvijas Avīzi”! Neviens ugunskurs nevar tā sasildīt kā mūsu, lasītāju, uzņemšana jūsu, žurnālistu, domu sabiedrībā. Paldies par siltumu, ko tik nesavtīgi dāvājat lasītājiem!”

Vilnis Petrovičs Dundagas novadā: “Sals pieturas, bet esmu laikus sagādājis daudz labas malkas. Nu jau gāžu kokus nākamajai ziemai. Turklāt pirms divdesmit gadiem kārtīgi nosiltināju māju – atplēsu apšuvumu, aizdrīvēju spraugas, nosiltināju ar vati. Arī griestus nosiltināju, ieliku pakešu logus. Kā jau pieredzējis vīrs sapratu, ka 1973. gada ziemā gucuļu celta māja neturēs siltumu.”

Jānis Kļaviņš Rīgā: “Cīnos ar “Rīgas siltumu”. Dzīvoklī ir 11 grādu, radiatori auksti. Kad žēlojos “Rīgas siltumam”, viņi man stāsta par kaut kādu recirkulēšanu, gaisa spilveniem. Bet radiatori ir izskaloti. Es viņiem saku, lai taču padod siltumu, viņi – māja esot veca. Bet vai tad vecai mājai nav jādod karstais ūdens?”

Gundega Reine Tukumā: “Svētdien pulksten 21 LTV1 laika ziņās teica – rīt būs 3. prognoze. Pēc stundas pa radio – rīt būs 2. prognoze. Kam lai tic? Man tas ir būtiski, jo rakstu dienasgrāmatu un tajā vienmēr atzīmēju arī laika prognozes.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+