Pasaulē
Eiropa

Salvīni: ES piedzīvo eksistenciālu krīzi un var sabrukt gada laikā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – AFP/LETA

Eiropas Savienība (ES) piedzīvo eksistenciālu krīzi un var sabrukt nākamo 12 mēnešu laikā, trešdien publiskotā intervijā Vācijas laikrakstam “Der Spiegel” paziņojis Itālijas iekšlietu ministrs un premjerministra vietnieks Mateo Salvīni.

Salvīni sacīja, ka Eiropas Savienības (ES) samitā, kas šonedēļ notiks Briselē, visticamāk dominēs strīdi par migrāciju un budžetu un atklāsies, ka bloks ir sašķeltāks kā jebkad.

“Nākamajos mēnešos tiks izlemts, vai Eiropai vēl ir nākotne pašreizējā formā vai arī visa šī lieta kļuvusi veltīga,” sacīja Salvīni.

“Runa nav tikai par budžetu nākamajiem septiņiem gadiem. Nākamgad mums gaidāmas jaunas Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Gada laikā mēs redzēsim, vai vienota Eiropa vēl eksistē vai neeksistē,” viņš piebilda.

Saistītie raksti

Salvīni vada galēji labējo Līgu un viņa sabiedroto vidū ir Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, galēji labējās Francijas Nacionālās frontes (FN) līdere Marina Lepēna un Vācijas eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD).

Salvīni intervijā “Der Spiegel” arī paziņoja, ka vēlas, lai nevalstiskās organizācijas pārstāj glābt migrantus, kas mēģina šķērsot Vidusjūru, jo tās šādi atbalsta migrantu kontrabandistus un stimulē nelegālo imigrāciju.

Viņš uzsvēra, ka glābšana būtu jāveic Lībijas, Tunisijas un Ēģiptes krasta apsardzēm.

LA.lv