×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. februāris, 2012
Drukāt

Samazinājies oficiāli reģistrēto mājlopu novietņu skaits

cuka

Pagājušajā gadā par 15% samazinājies oficiāli reģistrēto lauksaimniecības dzīvnieku novietņu skaits, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) rīcībā esošā informācija.

Kā informēja PVD pārstāvji, pērn reģistrētas 44 272 lauksaimniecības dzīvnieku novietnes, no kurām liellopu novietnes ir 39 956, bet cūku novietnes – 4316. Kopējais novietņu skaits, salīdzinot ar 2010.gadu, pērn ir samazinājies par 5959 jeb 15%.

Kā norāda PVD, satraukumu radot cūku turēšanas novietņu skaita samazināšanās. Kā liecina pārbaužu rezultāti, pieaug to novietņu skaits, kuras neziņo par cūku turēšanu, to skaitu un pārvietošanu. Tādas novietnes ir 42% no pārbaudīto novietņu skaita. Kā norāda PVD, nereģistrētajās novietnēs galvenokārt tiek turētas dažas cūkas, kuru gaļu saimniecība izmanto pašpatēriņam, riskējot inficēties ar bīstamo slimību trihinelozi.

Kopumā pērn PVD inspektori ir veikuši 28 288 pārbaudes dažādās uzraudzības jomās, galveno vērību veltot novietņu uzraudzībai, kurās lauksaimniecības dzīvniekus audzē pārtikas produktu primārajai ražošanai.

Veikto pārbaužu laikā neatbilstības konstatētas vairākās uzraudzības jomās, lielākoties piena ieguves higiēnas un pirmapstrādes jomā, kur netiek veikti ūdens izmeklējumi, strādājošo obligātās veselības pārbaudes, ir pārkāptas teļu labturības prasības – teļi tiek turēti piesieti, kas tiem ierobežo kustību brīvību.

PVD arī norāda, ka dzīvnieku īpašniekiem jāievēro noteiktās prasības dzīvnieku identifikācijā un reģistrācijā, sevišķi savlaicīgā informācijas sniegšanā Lauksaimniecības datu centra dzīvnieku reģistram par nobeigušos un novietnē uz vietas kauto dzīvnieku skaitu un cūku pārvietošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+