×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. augusts, 2014
Drukāt

Samazinājies Rīgas publiskajās vietās pieķerto alkohola lietotāju skaits (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad Rīgā par pārkāpumiem, kas saistīti ar alkohola lietošanu sabiedriskās vietās, noformēts mazāk administratīvā pārkāpuma protokolu nekā analoģiskā laika periodā pērn, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā statistika.

No šī gada sākuma līdz 20.augustam fiksēti 2170 pārkāpumi, kad persona pieķerta publiskā vietā ar atvērtu alkohola iepakojumu, kas ir par 707 mazāk nekā pērn šai pašā laika periodā.

Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, no šā gada sākuma līdz 20.augustam noformēti 682 pārkāpuma protokoli. Pagājušā gada pirmajos astoņos mēnešos bija fiksēti 1064 šādi pārkāpumi.

Par iepriekšminētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, līdz šā gada 20.augustam konstatēti 189 pārkāpumi, bet pērn tādi bijuši 355.

Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu vai atrašanos alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu ietekmē, ja to izdarījis nepilngadīgais, kopš šī gada sākuma noformēti 62 pārkāpuma protokoli, kas ir par 21 mazāk nekā šai pašā laika periodā pērn.

Savukārt par tādām pašām darbībām, ko nepilngadīgais izdarījis atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, šī gada pirmajos astoņos mēnešos konstatēti 12 pārkāpumi, kas ir uz pusi mazāk nekā analoģiskā laika periodā pagājušogad.

Par alkohola iegādi kopš šī gada sākuma sodīti divi nepilngadīgie, savukārt pagājušā gada pirmajos astoņos mēnešos šādi pārkāpumi nav konstatēti.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, var tikt izteikts brīdinājums vai piemērots naudas sods līdz 140 eiro.

Ja pārkāpumu izdarījis nepilngadīgais, viņam izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu līdz 35 eiro.

Ja persona, veicot pārkāpumu, tiek pieķerta atkārtoti gada laikā, sodi ir bargāki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+