Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Samazinās administratīvo slogu biedrībām un nodibinājumiem, kam pieder nekustamais īpašums

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Valdība otrdien atbalstījusi rīkojumu projektu par biedrībām un nodibinājumiem piederošām ēkām vai inženierbūvēm, kas ir atbrīvotas no nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN). Ja līdz šim atbrīvojums tika piešķirs uz vienu taksācijas gadu, turpmāk paredzēts piešķirt atbrīvojumu no NĪN uz nenoteiktu laiku, portālu “la.lv” informēja Finanšu ministrijas pārstāve Ieva Pužule.

Uz NĪN atbrīvojumu var pretendēt tās biedrības, kurām ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likumu, kā arī cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrības

Rīkojuma projektā ir iekļautas 26 biedrībām, četrām invalīdu biedrībām un trīs nodibinājumiem piederošas ēkas un inženierbūves, norādot konkrētu telpu grupu un būvju kadastra apzīmējumus.

Pēc pirmreizējas biedrībai piederošas ēkas vai inženierbūves iekļaušanas rīkojuma projektā turpmāk biedrībai informācija Finanšu ministrijā (FM) būs jāsniedz tikai tad, ja notiks izmaiņas biedrībai piederošo ēku un inženierbūvju izmantošanas veidā vai īpašuma tiesību sastāvā.

Rīkojuma projekts nosaka NĪN atbrīvojumu, sākot ar 2016. gadu.

Atbrīvojums būtu piešķirams uz nenoteiktu laiku, līdz biedrība zaudē tiesības uz atbrīvojumu no NĪN par tai piederošajām ēkām vai inženierbūvēm.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+