Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Samazinās administratīvo slogu biedrībām un nodibinājumiem, kam pieder nekustamais īpašums

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Valdība otrdien atbalstījusi rīkojumu projektu par biedrībām un nodibinājumiem piederošām ēkām vai inženierbūvēm, kas ir atbrīvotas no nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN). Ja līdz šim atbrīvojums tika piešķirs uz vienu taksācijas gadu, turpmāk paredzēts piešķirt atbrīvojumu no NĪN uz nenoteiktu laiku, portālu “la.lv” informēja Finanšu ministrijas pārstāve Ieva Pužule.

Uz NĪN atbrīvojumu var pretendēt tās biedrības, kurām ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likumu, kā arī cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrības

Rīkojuma projektā ir iekļautas 26 biedrībām, četrām invalīdu biedrībām un trīs nodibinājumiem piederošas ēkas un inženierbūves, norādot konkrētu telpu grupu un būvju kadastra apzīmējumus.

Pēc pirmreizējas biedrībai piederošas ēkas vai inženierbūves iekļaušanas rīkojuma projektā turpmāk biedrībai informācija Finanšu ministrijā (FM) būs jāsniedz tikai tad, ja notiks izmaiņas biedrībai piederošo ēku un inženierbūvju izmantošanas veidā vai īpašuma tiesību sastāvā.

Rīkojuma projekts nosaka NĪN atbrīvojumu, sākot ar 2016. gadu.

Atbrīvojums būtu piešķirams uz nenoteiktu laiku, līdz biedrība zaudē tiesības uz atbrīvojumu no NĪN par tai piederošajām ēkām vai inženierbūvēm.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+