Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Samazinās administratīvo slogu biedrībām un nodibinājumiem, kam pieder nekustamais īpašums

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Valdība otrdien atbalstījusi rīkojumu projektu par biedrībām un nodibinājumiem piederošām ēkām vai inženierbūvēm, kas ir atbrīvotas no nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN). Ja līdz šim atbrīvojums tika piešķirs uz vienu taksācijas gadu, turpmāk paredzēts piešķirt atbrīvojumu no NĪN uz nenoteiktu laiku, portālu “la.lv” informēja Finanšu ministrijas pārstāve Ieva Pužule.

Uz NĪN atbrīvojumu var pretendēt tās biedrības, kurām ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likumu, kā arī cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrības

Rīkojuma projektā ir iekļautas 26 biedrībām, četrām invalīdu biedrībām un trīs nodibinājumiem piederošas ēkas un inženierbūves, norādot konkrētu telpu grupu un būvju kadastra apzīmējumus.

Pēc pirmreizējas biedrībai piederošas ēkas vai inženierbūves iekļaušanas rīkojuma projektā turpmāk biedrībai informācija Finanšu ministrijā (FM) būs jāsniedz tikai tad, ja notiks izmaiņas biedrībai piederošo ēku un inženierbūvju izmantošanas veidā vai īpašuma tiesību sastāvā.

Rīkojuma projekts nosaka NĪN atbrīvojumu, sākot ar 2016. gadu.

Atbrīvojums būtu piešķirams uz nenoteiktu laiku, līdz biedrība zaudē tiesības uz atbrīvojumu no NĪN par tai piederošajām ēkām vai inženierbūvēm.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+