×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Samazinās ierobežojumus vecāku, maternitātes un paternitātes pabalstam

Foto-LETAFoto-LETA

Ar mērķi uzlabot demogrāfisko situāciju un veicināt nodokļu nomaksu, kā arī atjaunot uzticēšanos valsts sociālās apdrošināšanas sistēmai, 10.jūlijā Ministru kabineta sēdē pieņemts lēmums no nākamā gada 1.janvāra samazināt ierobežojumus vecāku pabalsta, maternitātes pabalsta un paternitātes pabalsta apjomā.

Kā aģentūru LETA informēja labklājības ministres Ilzes Viņķeles (V) preses pārstāve Kristīne Liepa, pašlaik ir spēkā 2009.gadā noteiktie ierobežojumi ģimenēm ar bērniem piešķiramajiem un izmaksājamajiem valsts pabalstiem, kas noteikti līdz 2014.gada 31.decembrim.

Viņķele skaidro, ka, paaugstinot vecāku pabalstu griestus, tiks sniegts būtisks atbalsts personām ar vidējiem ienākumiem, kas viņus varētu motivēt saņemties lēmumam arī otrajam un trešajam bērnam.

Turklāt ar vecāku pabalsta griestu pacelšanu tiks panākts lielāks balanss starp ienākuma grupām. Pie pašreizējās situācijas pabalsta griestu paaugstināšana maksimālo iespējamo atbalsta saņēmēju skaitu palielinās par 20% personu, turklāt patlaban paliek vairs tikai 15% personu, kuru bruto ienākumi ir virs 700 latiem mēnesī un kuriem šis pabalsts nekalpo kā galvenā motivācija, lai izšķirtos par bērnu laišanu pasaulē, uzsver Viņķele.

LM uzskata, ka valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu apmēru ierobežojumu turpmāka piemērošana ģimenēm ar bērniem izmaksājamiem pabalstiem negatīvi ietekmē cilvēku motivāciju legāli strādāt un veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas, kā arī neveicina demogrāfiskās situācijas uzlabošanos valstī. Tāpēc turpmākā ierobežojumu piemērošana vairs nebūtu sociālekonomiski lietderīga, bija teikts LM sagatavotajā, valdības šodien izskatītajā informatīvajā ziņojumā “Par sociālās aizsardzības jomas tiesību normu, kurām jāsāk darboties 2013.- 2015.gadā, ieviešanas izvērtējumu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+