×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. septembris, 2012
Drukāt

Samazināt tempu festivālā “Survival Kit”

ReklāmfotoReklāmfoto

“Survival Kit” ir plašu publikas atzinību guvis starptautisks laikmetīgās mākslas festivāls. Šogad Rīgā, Tabakas fabrikas teritorijā, varēs apskatīt vairāk nekā 50 mākslinieku darbus. Šogad projektā piedalās arī Sigulda, Tukums un Aizpute.


 

Latviju mākslas notikumā pārstāvēs Alnis Stakle, Kristīne Alksne, Artūrs Punte, Kristīne Želve un citi, festivālā viesosies arī virkne ārvalstu mākslinieku.

8. septembrī “Survival Kit” mākslinieki apspēlēs piecas dažādas multimediālās performances Tabakas fabrikā, Miera ielā. Te igaunis Džons Grižničs un apvienība “Bērnu rīts” priecēs ar saviem rituāla veida priekšnesumiem. Varēs vē-rot starptautiskās mākslinieku grupas “Reloading Images” darbu “Nesaskaņu inscinējums”, kura mērķis ir iesviest skatītāju stāstā, kas svārstās starp reālo un virtuālo. Būs iespēja sekot līdzi zviedru mākslinieces Juhannas Blikstes stāstam “Rāvējslēdzēju tērps”, kurā māksliniece atstāstīs savu īstenoto ieceri – nokļūt Rīgā no Zviedrijas pilsētas Umea ģērbtai pašdarinātajā tērpā, kas viscaur sašūts no rāvējslēdzējiem, līdzi ņemot vēl tikai biļeti un pasi. Apmeklētāji varēs klausīties Kristīnes Želves “Atstāstījumā”, videomateriālā un performancē. “Trulā” grupa apburs ar maģiskiem ritmiem, sapņainu vokālu un brīnišķīgiem 80. gadu stilā ieturētiem sintīpopa elementiem.

Īpaši mākslas notikumi risināsies arī Siguldā, Tukumā un Aizputē. Tukuma Multifunkcionāls jaunatnes iniciatīvu centrs, uz laiku (8. IX) kļūs par somu performanču grupas “T.E.H.D.A.S.” bāzes vietu. Siguldā līdz 30. septembrim norisināsies mākslas projekts “Timeline Hotel” jeb “Laika Līniju viesnīca”: zviedru, latviešu un Kanādas mākslinieki, kas strādā dažādos medijos, īstenos savas ieceres Siguldas pilsdrupās, Jaunajā pilī un citās ēkās pils teritorijā.

Bet Aizputē no 13. līdz 15. septembrim gaidāma “Āboļošana”, un tās galvenais pasākums – radošā nometne, kuras uzmanības centrā būs viss par un ap āboliem.

 

Varbūt noder!!

Vairāk informācijas: 
www.survivalkit.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+