×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Samazināta “Latvenergo” vadītāja alga

Foto - LETAFoto - LETA

AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētāja Āra Žīgura atalgojums samazināts no 8784 latiem mēnesī līdz 4640 latiem mēnesī, tā lemts šodien notikušajā “Latvenergo” akcionāru sapulcē.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Latvenergo” pārstāve Ivita Bidere, šodien notikušajā “Latvenergo” akcionāru ārkārtas sapulcē pieņemts lēmums samazināt “Latvenergo” vadības atalgojumu, izdarot grozījumus akcionāru sapulces 2012.gada 19.decembra lēmumā. Turpmāk atalgojums par “Latvenergo” valdes priekšsēdētāja un izpilddirektora pienākumu pildīšanu nepārsniegs 4640 latus.

Šodien akcionāra sapulcē nolemts, ka “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs par “Latvenergo” galvenā izpilddirektora amata pienākumu izpildi saņem mēnešalgu 1856 lati, “Latvenergo” valdes loceklis Uldis Bariss par “Latvenergo” komercdirektora amata pienākumu izpildi saņem mēnešalgu 1670 lati, “Latvenergo” valdes loceklis Māris Kuņickis par “Latvenergo” ražošanas direktora amata pienākumu izpildi ar 2013.gada 1.janvāri saņem mēnešalgu 1670 lati, “Latvenergo” valdes locekle Zane Kotāne par “Latvenergo” finanšu direktores amata pienākumu izpildi saņem mēnešalgu 1670 lati, “Latvenergo” valdes loceklis Arnis Kurgs par “Latvenergo” administratīvā direktora amata pienākumu saņem mēnešalgu 1670 latu apmērā.

AS “Latvenergo” valdes locekļu atalgojums ir 2506 lati un valdes priekšsēdētāja – 2784 lati.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā pagājušajā nedēļā Saeimā 1.lasījumā akceptētos grozījumus likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”, šonedēļ veiktos grozījumus Ministru Kabineta noteikumos par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu atalgojumu, vienlaikus samērojot to ar vidējo atalgojumu nozarē un līdzīga izmēra – neto apgrozījums, bilances kopsumma, darbinieku skaits – kapitālsabiedrību valdes locekļu vidējo atalgojuma līmeni, informēja Bidere.

Akcionāra sēdes laikā atkārtoti tika novērtēti “Latvenergo” darbības rezultāti iepriekšējā pārskata gadā, “Latvenergo” vidēja termiņa darbības stratēģijas izpilde un darbības rezultāti. Līdz šim akcionārs ir vērtējis valdes darbu kopumā, analizējot izvirzītos mērķus un sasniegtos rezultātus. Vienlaikus akcionārs norādīja, ka decembrī pārskatītā uzņēmuma korporatīvā struktūra un ieviestie atbildīgo izpilddirektoru amati sekmēs AS “Latvenergo” darbības stratēģijā 2013.-2016.gadam noteikto mērķu izpildi – tirgus pozīcijas nostiprināšanu Baltijā, enerģijas avotu diversifikāciju un līdzsvarotu tīklu attīstību.

Savukārt ekonomikas ministra Daniela Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe biznesa portālam “Nozare.lv” apliecināja, ka ekonomikas ministrs 15.janvārī saņēma Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Jura Pūces sniegtos paskaidrojumus par ministra prombūtnē pieņemtajiem “Latvenergo” akcionāru sapulces lēmumiem.

Valsts sekretārs ir sniedzis informāciju par veiktajām strukturālajām izmaiņām “Latvenergo” vadībā, koncerna darbības rezultātiem, kas kalpojuši par kritērijiem koncerna vadības kopējā atalgojuma paaugstināšanai. Tāpat tika sniegta informācija par uzņēmumu augstākās vadības atalgojuma līmeņiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

“Paskaidrojumā sniegtā informācija liecina, ka, pieņemot lēmumu par kopējo atalgojuma līmeni “Latvenergo” vadībai, nav pietiekami kritiski izvērts pieauguma samērīgums un veiktā izpēte par atalgojuma līmeni tirgū, kā arī Saeimā iesniegto grozījumu likumprojektā par “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” plānotie valdes locekļu un izpilddirektoru pienākumu atalgojuma griesti,” sacīja Grūbe.

Jau ziņots, ka valsts uzņēmumi ar apgrozījumu, kas pārsniedz 40 miljonus latu, izmanto iespēju no šā gada paaugstināt valdes locekļu atalgojumu. Izmaiņas attiecas uz AS “Latvenergo”, AS “Latvijas Valsts meži”, VAS “Latvijas Dzelzceļš”, AS “Augstsprieguma tīkls”, Paula Stradiņa slimnīcu, Austrumu slimnīcu un VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs”. Piemēram, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētāja un galvenā izpilddirektora Žīgura atalgojums tika noteikts 8784 lati mēnesī, savukārt “Latvenergo” valdes locekļu un virziena direktoru atalgojums – 7506 lati mēnesī.

Vakar, 16.janvārī, notikušajā AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) akcionāru ārkārtas sapulcē tika pieņemts lēmums samazināt valdes priekšsēdētāja un prezidenta Roberta Strīpnieka mēnešalgu, kā arī noteikti jauni mēnešalgas apmēri valdes locekļiem.

LVM akcionāru sapulce nolēmusi noteikt mēnešalgu valdes priekšsēdētājam Strīpniekam par prezidenta amata pienākumu izpildi atbilstoši amata aprakstam 4640 latu apmērā, no kā Strīpnieks kā valdes priekšsēdētājs saņems 2784 latus, bet kā prezidents – 1856 latus.

Valdes loceklim Gintam Bumbierim par finanšu viceprezidenta amata pienākumu izpildi alga turpmāk būs 4084 latu apmērā, valdes loceklim Arnim Melnim par direktora amata pienākumu izpildi – 4176 latu apmērā, bet valdes loceklis Edvīns Zakovics kā direktora vietnieks saņems 3991 latu.

Savukārt Satiksmes ministrija ir paziņojusi, ka neplāno pārskatīt “Latvijas Dzelzceļa” vadības atalgojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+