Mobilā versija
+8.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
28. septembris, 2016
Drukāt

Samazinātas ražas prognozes

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) speciālistu septembrī veiktā graudaugu ražas prognozēšana liecina, ka kopraža šogad tomēr gaidāma mazāka par iepriekš prognozēto – 2 509,3 miljoni tonnu.

Lielākais ražas prognozes kritums konstatēts vasaras kviešiem – augustā prognozēja kopražu 589 010 tonnas, bet septembrī – vairs tikai 532 300 tonnas. Vasaras miežiem augustā prognozētas 301 800 tonnas, septembrī – 282 900 tonnas, bet vasaras rapsim – attiecīgi 43 800 un 36 100 tonnas.

“Latgalē un Vidzemē, kur ražas novākšana bija vissarežģītākā, īpaši vasarājiem, prognoze samazināta visvairāk. Par lielāko problēmu vasarāju novākšanā šī reģiona zemnieki min pārlieku nezāļainību, ko radīja ilgstošais mitrums, kā arī veldri, kura pēc augusta lietavām vairs nebija novācama,” informēja LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis,

Šogad kavējusies arī ziemāju sēja Vidzemē un Latgalē.

“Ziemājiem jau bija jābūt iesētiem, taču pašlaik vēl ļoti daudzi saimnieki to tikai sēj. Vissliktāk klājas bioloģiskajās saimniecībās. Kad varēja tikt uz lauka, lai nokultu, piemēram, auzas, kas pērn tika eksportētas pat uz ASV, kult vairs nebija ko, – graudi bija sadīguši jau uz lauka,” norāda LLKC Limbažu biroja lauku attīstības konsultante Brigita Skujiņa.

LLKC speciālisti norāda, ka Kurzemē un Zemgalē ziemājiem šoruden bijis ļoti labs sējas laiks, kaut arī daži lauki vēl tiek sēti. Smagākajās augsnēs problēmas sagādāja tās apstrāde, jo smagā tehnika kulšanas laikā augsni sablietēja un tā biji slikti sastrādājama. Būtisks ziemājiem pašlaik ir lietus, jo sausuma dēļ iesētie graudi pagaidām nedīgst. Ja šonedēļ nokrišņu būs pietiekami, tad ziemāji līdz ziemai paspēs attīstīties veiksmīgai pārziemošanai, norāda LLKC speciālisti.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+