Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
19. aprīlis, 2015
Drukāt

Vai dīķī var kopā turēt līņus, karpas un kādu samu? Zivju audzētāja padomi

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vai dīķī var kopā turēt līņus, karpas un kādu samu? VITĀLIJS I.

Vai karūsu dīķī der ielaist samu, lai tīrītu ūdenstilpi? ANDRIS JELGAVAS NOVADĀ

Laidu pagasta zemnieku saimniecības “Skaldas” īpašnieks, Daugavas samu audzētājs Ilgonis Liks domā, ka samus var audzēt polikultūrā kopā ar līņiem un karpām, ja vien dīķī ielaiž vienaudžus – vienāda vecuma dažādu sugu zivis (viengadniekus, divgadniekus vai trīsgadniekus). Sams ir rijīgs plēsoņa, kas medī ar sensoriem (zivij ir trīs ūsu pāri). Ūsaiņa pamatbarība ir vardes, dēles, var ēst arī līņus, karpas, pat mežapīles, tāpat premiksus (to sastāvā ir zivju milti), kas domāti karpām. Sami ir ātraudzīgi, ilgāk par trim vasarām dīķī nevajadzētu audzēt, jo šajā laikā zivis sasniedz pārdošanas svaru, t.i., 1,2–1,3 kilogramus.

Ielaižot samu karūsu dīķī, tas mazās zivtiņas ēdīs tikai pavasarī. Vasarā plēsējzivs ūdenstilpē lielākoties samazinās varžu un dēļu daudzumu. Ja karūsu ķeršanai izmanto zandartus, tie pavasarī, karūsām nārstojot, iztīra dīķi tikai no mazuļiem. Zandartiem ir maza rīkle, tāpēc tie neko lielu nevar apēst.

Pēc zivkopja domām, dīķa tīrīšanai vairāk noder līdakas, jo tās slepkavo visu, kas kustas, – gan mazās zivtiņas, gan tādas, kas lielākas par plēsējām.

Zemnieku saimniecībā “Skaldas” šopa­vasar Daugavas sami jau izpirkti, jo tie pēdējā laikā ir ļoti pieprasīti makšķerēšanas dīķos. Saimnieks 80–100 g smagus samus atkal zvejos un tirgos septembra beigās.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+