×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Samierināšanās provokāciju buljonā?

Foto - LETAFoto - LETA

Tā dēvētajā politiskajā telpā norisinās nelietīga spēle un to nevar palaist garām nepamanītu un nenovērtētu. Kā zināms, oficiālajās aprindās runā par tādiem centieniem kā izlīgšana, samierināšanās un citiem tamlīdzīgiem. Vērojamas pat zināmas darbības un rosības. Taču stipri dažādas, pat nelietīgas.

 

Piemēram. Pavisam nesen, jūnija sākumā, Rīgas krievu avīze “Čas” nodrukāja rakstu, kura virsraksts latviski lasāms tā: “Baltijas meli. Baltijas derusifikācija kalpo ģeopolitiskām interesēm”.

Pati par sevi šāda satura un tendences publikācija avīzē nepārsteidz, un kā viens atsevišķs samazgu laistīšanas gadījums mūsu lasītājam nešķistu ievērības vērts. Taču šis nav tāds vienīgi atsevišķs gadījums. Kāpēc?

Vispirms tāpēc, ka minētais raksts, gan ar nedaudz citādu virsrakstu, jau maija vidū tika nodrukāts otrā Rīgas krievu avīzē “Vesti”. Acīmredzot šo rakstu kaut kādu iemeslu dēļ bija nepieciešams izplatīt arī “Čas”. Krievvalodīgajam lasītājam “Vesti” rakstu ieteica kā kādu angļu zinātņu doktora sarakstītu un no Maskavas centra piesūtītu materiālu. Droši vien tāpēc, ka tāds angļu zinātņu doktora sarakstījums Rīgas šovinistiem šķistu ticamāks. Kā man šķiet, šī doktora Laflenda sacerējuma nepieciešamākā daļa bijusi tā, kur “pētnieks” atklāj (!), ka Baltijas valstis nav agresīvi sagrābtas, okupētas, bet… PSRS atgūtas kā Krievijas impērijas likumīga teritorija. Redz, ko ieborē Latvijas krieviem krievu avīzes Latvijā.

Par citiem tāpat mūsu valsti un latviešu tautu aizvainojošiem “atklājumiem” nerakstīšu, par tiem “Latvijas Avīzes” līdzstrādnieks Ģ. Vikmanis izsmeļoši ziņoja tūdaļ pēc Maskavas sūtījuma publicēšanas “Vesti” (skat. “LA” 18. maijā: “Vēlīna piegāde no Maskavas”). “Latvijas Avīzes” publikācija arī atklāja būtisko faktu, ka “angļu doktors” patiesībā “strādāja” Krievijas propagandas iestādē Parīzē. Ar šo iestādi saistīta krievu šovinistu autoritāte vēstures profesore N. Naročņicka, kas jau 2005. gadā grāmatā “Россия и русские в мировой истории” (“Krievija un krievi pasaules vēsturē”) saviem lasītājiem izskaidroja, ka padomju karaspēka ienākšana Baltijas valstīs esot bijis tikai Krievijas impērijas tiesību atjaunošanas akts… Nekāda agresija, nekāda okupācija. Krievija un krievi atgriezās savā Baltijā. Dažus gadus vēlāk N. Naročņickas amata brālis I. Pihalovs krievu lasītājus uzmundrināja šādi:

 

“Vēstures pieredze māca mūs būt optimistiem. Daudzu gadsimtu laikā ne vienu reizi vien gadījās zaudēt Baltijas zemes, tomēr, kolīdz krievu valsts savāca spēkus, tās atgrieza Krievijas sastāvā. Domāju, tā notiks vēlreiz.”

 

Šovinistiskas publikācijas vienlaikus divos krievu laikrakstos nepametīsim nepamanītas. Vai to darīs politiķi – vēl pārliecināsimies. Pēc tam kad Valsts prezidents bija apmeklējis “Čas” redakciju, aprakstītais izlēciens bija grūti iedomājams. Taču tas notika pirms Latvijas Bankas prezidenta vizītes turpat.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+