Mobilā versija
°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
2. februāris, 2014
Drukāt

Samīļošanai – šinšillas, bet ne vēzis vientuļnieks. Top 10 mazie mājas mīlulīši (2)

jurascucina_shutterstock

Jūrascūciņa


Dažas mēdz būt no skata īsti giganti. Patiesībā dažas no jūrascūciņu šķirnēm var svērt pat līdz 1,5 kilogramiem. Jūrascūciņas var būt dažādās krāsās, apspalvojuma garums var atšķirties.

Dzīves ilgums: 5-10 gadi.

Saimnieki: var būt visa vecuma bērni. Jūrascūciņa būs lielisks pirmais mājdzīvnieks.

Ēdināšana: siens, svaigi dārzeņi (burkāns, kāposts, gurķis, tomāts), augļi (ābols, bumbieris, banāns), svaigs un nostādināts dzeramais ūdens, nepieciešams C vitamīns.

Mājoklis un aktivitātes: jūrascūciņām nepieciešams bieži vingrot. Dzīvnieku mazumtirgotāji izplata pārnēsājamus korpusus, kurā jūrascūciņa var droši izpētīt pagalmu un iekštelpas. Būrī jābūt dzirdītavai; barības bļodiņām sausai barībai. Būrī var ievietot caurules, kurās jūrascūciņa varētu skriet, vai mazas kastīte, kurās tā var paslēpties.
Jāizvairās no riteņa ievietošanas jūrascūciņas būrī, jo skriešana var radīt muguras vai kāju traumas.

Der zināt: Jūrascūciņu izcelsme vieta ir Dienvidamerika, un jūrascūciņa nav cūka, bet gan grauzējs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. velejos jautat vai kads zina ko darit ja betta fish vai gailitis ir nedaudz par mazu prieks parosanas . man gailitis meģina saspiest vistinu bet vinam nesanak . ko man darit

  2. Esmu saimniece jūrascūciņai, un zinu no veterinārārstiem, ka kategoriski aizliegts šiem dzīvniekiem dot kāpostus un ābolus, lai neuzpūstos vēders. Jūrascūciņas ir pārāk lielas, lai skriet pa caurulēm. Caurulītes ir domātas kāmjiem un pelēm.:-) Mājiņa, kur paslēpties gan vajadzīga

Draugiem Facebook Twitter Google+