Sports

Samoilovam un Šmēdiņam atkal kāpums olimpiskajā rangā 16

foto: fivb.org

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš provizoriskajā 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu (OS) kvalifikācijas rangā ir pakāpušies četras pozīcijas augstāk uz 9. vietu, informē Latvijas Volejbola federācija.
OS rangā Latvijas labākais duets pirms nedēļas bija 13. vietā, taču pēc nopelnītiem 500 punktiem Soču “Open” turnīrā, viņi ar 4020 punktiem ir iekļuvuši labāko desmitniekā. Samoilovs/Šmēdiņš divas nedēļas pēc kārtas uzvarēja Pasaules tūres “Open” posmos – triumfējot Riodežaneiro (Brazīlija) un Sočos (Krievija), kas ļāva viņiem krietni uzlabot situāciju cīņā par olimpiskajām ceļazīmēm.
Pie automātiskām ceļazīmēm uz Rio tiks tie dueti, kuri 2016. gada 13. jūnijā atradīsies olimpiskā ranga labāko 15 skaitā, taču jāņem vērā, ka no vienas valsts pie ceļazīmēm var tikt tikai pa divām komandām. Tāpat olimpiskās kvalifikācijas noteikumi paredz, ka viena vieta ir garantēta Brazīlijai kā mājiniecei, bet vēl vienu ceļazīmi kā pasaules čempioni izcīnīja brazīlieši Alisons/Brunu Šmits, kuri ir olimpiskā ranga līderi. Šo iemeslu dēļ šobrīd virs svītras atrodas arī ranga 19. vietā esošais Meksikas duets.
Olimpiskajā rangā tiek vērtēti tikai Pasaules tūres “Grand Slam”, “Major” un “Open” turnīri, kā arī pasaules čempionātā un kontinentālajā čempionātā gūtie ranga punkti. Noteikumi paredz, ka olimpiskajā rangā iekļaus katra dueta 12 labākos turnīrus laika posmā no 2015. gada 1. janvāra līdz 2016. gada 12. jūnijam. Samoilovs/Šmēdiņš šobrīd ir aizvadījuši deviņus šādus turnīrus, kamēr konkurentiem augstāk rangā tādu ir vairāk.
Pārējo Latvijas pludmales volejbolistu izredzes olimpiskajā rangā ir vērtējamas kā mazāk cerīgas, lai gan Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža ieņem 50. vietu ar 760 punktiem, kuri izcīnīti tikai trīs turnīros. Sočos Pļaviņš/Regža par izcīnītu dalītu 9. vietu nopelnīja 240 ranga punktus. Provizoriskajā olimpiskajā rangā Pļaviņš/Hermans Egleskalns ir 69. vietā, taču kā zināms šis duets jau ir beidzis savu pastāvēšanu.
Sieviešu rangā tā beigu galā (105. vietā) ir Alise Lece/Marta Ozoliņa ar 220 punktiem, bet vēl zemāk atrodas Lana Sorokina/Inese Jursone ar 180 punktiem.
Savukārt FIVB 2015. gada sezonas rangā Samoilovs/Šmēdiņš ieņem 7. vietu ar 4276 punktiem, tiekot augstāk par sešām pozīcijām. Līderi ir Alisons/Brunu Šmits ar 6082 punktiem, bet otrie ir Brūvers/Mēuvsens no Nīderlandes ar 5050 punktiem.
Iepriekšējās divas sezonas Samoilovs/Šmēdiņš gadu noslēdza kā ranga līderi. Pļaviņš/Regža sezonas rangā ieņem 45. vietu, tiekot astoņas pozīcijas augstāk. Sieviešu sezonas rangā Lece/Ozoliņa ir 53. vietā, 83. vietu ieņem Inese Jursone/Tīna Graudiņa, bet 176. vietu Sorokina/Jursone.
Olimpiskās ceļazīmes varēs izcīnīt ne tikai pēc vietas rangā, bet arī piedaloties Kontinentālā kausa izcīņā, kurā Latvijas vīriešu izlase ir iekļuvusi finālturnīrā, uzvarot 4. kārtas turnīrā Sočos (Krievija) un turpinot cīņu par ceļazīmi. Vīriešu komandā startēja Mārtiņš/Pļaviņš/Haralds Regža un Toms Šmēdiņš/Ruslans Sorokins. Pie ceļazīmes uz četrgades nozīmīgāko sporta forumu tiks Kontinentālā kausa fināla uzvarētāji, kuri kļūs zināmi 2016. gada jūnijā. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji olimpisko sapni vēl varēs piepildīt Starpkontinentālajā finālturnīrā.

LA.lv