fivb.org

Samoilovam un Šmēdiņam vēl viens zaudējums neliedz sasniegt izslēgšanas spēles 0

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien cieta neveiksmi Riodežaneiro notiekošā Pasaules kausa (PK) “Grand Slam” kategorijas posma noslēdzošajā apakšgrupas cīņā, tomēr tas neliedza sasniegt izslēgšanas turnīru.
Turnīra septītais numurs Samoilovs un Šmēdiņš ar rezultātu 0-2 (25:27, 21:23) piekāpās vāciešiem Kajam Matisikam un Jonatanam Erdmanam, kuriem ticis desmitais numurs, tomēr šī cīņa neko neizšķīra – abi pāri sadalīja otro un trešo vietu grupā, kas abiem liks izslēgšanas turnīru sākt no pirmās kārtas.
Kaut spēles ievadā Samoilovs un Šmēdiņš ieguva vadību ar rezultātu 7:2, pirmā seta beigas ritēja saspringti. Sākotnēji vairākas setbumbas bija Latvijas sportistiem, tomēr pie rezultāta 23:23 viņi zaudēja serves priekšrocības un vēlāk piekāpās ar 25:27.
Otrajā setā ātri trīs punktu pārsvaru ieguva vācieši. Kaut līdz seta beigām Latvijas sportisti panāca pretiniekus, tomēr izšķirošajos brīžos viņi atkal cieta neveiksmi.
Jau ziņots, ka trešdien Samoilovs/Šmēdiņš turnīru sāka ar uzvaru, ar 2-0 (21:18, 21:18) pārspējot ar 26.numuru izliktos krievus Oļegu Stojanovski un Artjomu Jarzutkinu, bet ceturtdienas pirmajā spēlē ar 1-2 (21:19, 11:21, 11:15) zaudēja poļiem Bartošam Losjakam un Pjotram Kantoran, kuriem piešķirts 23.numurs un kuri līdz ar to triumfēja grupā.
Apakšgrupā jau pirms pēdējās spēles pirmo vietu bija garantējuši poļu sportisti, kuriem sekoja vācieši, kā arī Samoilovs un Šmēdiņš, bet Stojanovskis un Jarzutkins vēl pirms noslēdzošā mača bija zaudējuši cerības uz izslēgšanas sacensībām.
Pērn tieši Samoilovs ar Šmēdiņu uzvarēja Pasaules kausa posmā olimpiskajā Kopakabanas pludmalē Riodežaneiro, bet tad tam vēl bija “Open” kategorija.
Rihards Finsters un Edgars Točs ceturtdien zaudēja arī trešajā spēlē Riodežaneiro notiekošā Pasaules kausa (PK) “Grand Slam” kategorijas posma apakšgrupā, noslēdzot savu dalību sacensībās.
C apakšgrupas trešās kārtas cīņā ar 30.numuru izliktais Latvijas pāris ar 0-2 (22:24, 19:21) piekāpās 19.numuru saņēmušajiem kanādiešiem Džošam Binstokam un Semam Šekteram.
Jau vēstīts, ka pirms tam trešdien Finsters un Točs apakšgrupas pirmajā mačā ar 0-2 (15:21, 18:21) zaudēja turnīrā ar trešo numuru izliktajiem amerikāņiem Džeikobam Gibam un Keisijam Patersonam, bet ceturtdienas rīta spēlē ar 0-2 (16:21, 15:21) atzina arī pagājušā gada Eiropas čempionāta sudraba medaļnieku itāļu Aleksa Ranjēri un Adriana Karambula pārākumu, kuriem turnīrā piešķirts 14.numurs.
Līdz ar to Finsters un Točs palika apakšgrupas pēdējā vietā un sacensības noslēdza ar dalītu 25.vietu.