cev.eventolive.it

Samoilovs ar Šmēdiņu otro gadu pēc kārtas ved mājās Eiropas sudrabu 0

Latvijas labākais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien piedzīvoja zaudējumu Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta finālspēlē, otro gadu pēc kārtas izcīnot kontinenta meistarsacīkšu sudraba medaļas.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10

Ar pirmo numuru izliktais Latvijas duets cīņā par titulu ar 1-2 (19:21, 21:14, 15:17) zaudēja mājinieku favorītiem Paolo Nikolai un Danielem Lupo, kuri izlikti ar trešo numuru.

Spēles ievadā abi dueti laukumā darbojās emocionāli, tomēr cīņa bija ļoti līdzvērtīga. Pēc desmit izspēlēm rezultāts bija neizšķirts 5:5. Vēlāk gan kā pirmie divu punktu pārsvaru ieguva mājinieki, tomēr Latvijas pārstāvji ātri vien atjaunoja līdzsvaru, panākot neizšķirtu 10:10. Pēc Nikolai un Lupo neizmantotās iespējas atrauties cīņa atkal turpinājās ļoti līdzvērtīgi, bet tad pie vēl viena izrāviena tika mājinieki, panākot 16:14 savā labā. Par spīti latviešu labajam sniegumam aizsardzībā Nikolai un Lupo bija ļoti sekmīgi uzbrukumā, saglabājot divu punktu pārsvaru. Nākamajā izspēlē pie strīdīga punkta tika mājinieki, bet latvieši atbildēja ar diviem pēc kārtas gūtiem punktiem, panākot rezultātu 19:20. Atlikušo setbumbu itāļi gan izmantoja, uzvarot ar 21:19.

Otrā seta ievadā Samoilovs/Šmēdiņš izvirzījās vadībā ar 3:1, bet turpinājumā demonstrēja nemainīgi stabilu sniegumu, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 9:5. Turpinājumā latvieši savu pārsvaru palielināja līdz pieciem punktiem, bet veiksmīgais sniegums aizsardzībā ļāva izvirzīties vadībā arī ar 15:9. Bezspēcīgs pret Latvijas dueta bloku bija arī itāļu uzbrukums, kas otrajā setā ļāva tikt pie ļoti pārliecinoša panākuma ar 21:14.

Izšķirošā seta sākumā abi dueti darbojās bez rupjām kļūdām, bet pēc teicamas Samoilova individuālās spēles latvieši panāca vadību ar 6:4. Pēc abu pāru kļūdām servē rezultāts bija 8:6 latviešu labā, bet uzreiz pēc tam Latvijas pārstāvji neizmantoja teicamu iespēju panākt trīs punktu pārsvaru. Tas vēlāk ļāva mājiniekiem panākt neizšķirtu 8:8, tomēr nākamajās divās izspēlēs Nikolai/Lupo pieļāva kļūdas, tādējādi atjaunojoties latviešu divu punktu pārsvaram. Pārsvars saglabājās nemainīgs arī pie rezultāta 13:11, tomēr mājinieki ļoti emocionālā cīņā atjaunoja neizšķirtu, panākot 13:13. Nākamajā izspēlē pie mačbumbas tika Samoilovs/Šmēdiņš, tomēr lēcienā pēc bumbas traumu guva Lupo, kurš pieprasīja medicīnisko pārtraukumu. Pēc tā Lupo atjaunoja neizšķirtu, bet pēcāk vēl vienu mačbumbu dzēsa Šmēdiņa kļūda servē.

Pēc šīs epizodes ar bloku itāļiem mačbumbu panāca Nikolai, kuru mājinieki pārvērta uzvarā ar vēl vienu veiksmīgu spēli blokā.

Kā zināms, šis Latvijas duets ar trim uzvarām trīs spēlēs A apakšgrupā izcīnīja pirmo vietu, kas ļāva automātiski kvalificēties izslēgšanas spēļu otrajai kārtai jeb astotdaļfinālam.

Iepriekšējos piecos gados Latvija Eiropas čempionātos bija savākusi pilnu medaļu komplektu – 2009. gadā zeltu izcīnīja Inguna Minusa un Inese Jursone, gadu vēlāk bronzu ieguva Pļaviņš un J.Šmēdiņš, bet pērn J.Šmēdiņš ar Samoilovu izcīnīja sudrabu.

Pagājušā gada Eiropas čempionāta finālā Samoilovs un J.Šmēdiņš ar 0-2 (19:21, 17:21) zaudēja Erreram un Gaviram.