×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. maijs, 2013
Drukāt

Samoilovs: Reizi četros gados mainīt pārinieku ir noderīgi

LETALETA

Reizi četros gados olimpiskā cikla sākumā nomainīt pārinieku ir noderīgi, citādāk iestājas rutīna un zūd progress, sarunā ar aģentūru LETA izteicās pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs.

Kā ziņots, pēc Londonas olimpiskajām spēlēm izveidojās trīs jauni Latvijas bīča pāri – Samoilovs spēlē duetā ar Jāni Šmēdiņu, Mārtiņš Pļaviņš pludmalei piesaistījis Jāni Pēdu, bet Ruslans Sorokins cīnās ar Tomu Šmēdiņu.

Šīs sezonas trešajā posmā, kas aizvadītajā nedēļā risinājās Argentīnā, pirmoreiz vēsturē vīriešu pamatsacensībās startēja trīs Latvijas dueti. Turklāt īpaši sekmīgs starts izvērtās Samoilovam ar J.Šmēdiņu, kuri triumfēja turnīrā.

Runājot par šīs sezonas sākumu, Samoilovs atzina, ka sportistus iespaidojusi ieilgusī ziema.

“Atbraucām no treniņnometnes Ēģiptē, tomēr Latvijā nebija atbilstoši laika apstākļi, un aprīlī mums atkal nācās doties trenēties hallē,” atcerējās Samoilovs. “Kad aizbraucām uz Fudžou posmu, pirmie trīs treniņi bija dramatiski – vēja un laika apstākļu dēļ neko nevarējām izdarīt.”

Samoilovs atzina, ka pirmajā posmā nekas nav izdevies arī mačā pret vāciešiem Sebastjanu Dolingeru/Štefanu Vindšeifu, kuriem nevienā no setiem latvieši nespēja “atņemt” vairāk par 14 punktiem. “Uzņemšana bija nekāda, uzbrukums drausmīgs un zaudējām bez variantiem. Pēc tam pret brazīliešiem Pedru Salgadu/Brunu Šmitu jau nospēlējām labāk.”

“Šis mačs ar brazīliešiem un visas cīņas nākamajā turnīrā Šanhajā bija sīvas, un tas ļoti palīdzēja, jo saspēli dod tieši saspringti, nevis viegli mači. Tie palīdzēja pieslīpēties vienam pie otra,” secināja Samoilovs. “Tāpēc uz Argentīnu jau aizbraucām gatavi, un piepildījās prognozētais, ka, lai sagatavotos, nepieciešami 3-4 turnīri.”

Samoilovs izteica gandarījumu, ka pāris ir augstu pasaules rangā, un tas arī palīdz izlozē, jo pēdējos divos turnīros viņiem bijušas salīdzinoši vieglas apakšgrupas. “Beidzot varam izmantot situāciju, ka esam spēcīgākie.”

“Argentīnā mums ceturtdaļfinālā pretī bija šie paši vācieši, un uz maču gājām īpaši uzvilkušies. Pēc tam pusfinālā vēlreiz tie paši brazīlieši, turklāt neaizmirsīsim, ka viņi ir savas valsts čempioni,” Samoilovs atgādināja, ka izslēgšanas turnīrā vairs viegli pretinieki nav iespējami. “Savukārt amerikāņi Džeikobs Gibs/Keisijs Patersons, kurus pieveicām finālā, šonedēļ kļuvuši par jaunajiem pasaules ranga līderiem.”

Samoilovs stāstīja, ka viņš pats neveiksmīgi iesācis Argentīnas turnīra pusfinālu. “It kā nekļūdījos, tomēr pretinieki ļoti labi nospēlēja. Jau pirmā seta beigās pamainījām uzbrukumu, sāku spēlēt agresīvāk, un tas deva rezultātu. Tāpat šajā mačā Jānis paņēma iniciatīvu uz sevi, kas palīdzēja.”

Samoilovs atzina, ka šosezon viņš pēc sadarbības uzsākšanas ar J.Šmēdiņu sācis spēlēt daudzveidīgāk.

“Mums ir pilnīgi dažādi stili blokiem. Dodam viens otram padomus un abi uzlabojam sniegumu. Tagad es jūtu, ka man ir progress, bet, spēlējot ar Ruslanu, pēdējos trijos gados attīstībā stāvēju uz vietas,” atklāts ir sportists. “Ik pa laikam nepieciešams pamainīt pārinieku, lai neiestagnētu. Šādi varu attīstīties.”

Samoilovs uzsvēra, ka viņu neuztrauc, ja pēc tik ātri sezonas sākumā izcīnītas uzvaras turnīrā tagad visi gaidīs pirmās vietas arī nākamajās sacensībās. “Man nekas nemainīsies, jo treneris un draugi jau tagad gaida uzvaras katrā turnīrā.”

Runājot par pārējiem Latvijas pāriem, Samoilovs teica, ka Sorokins ar T.Šmēdiņu treniņos izskatās pagaidām labi un viņiem parādīsies arī rezultāti, kad nomierināsies mačos.

“Savukārt Mārtiņam ar Jāni šosezon esmu redzējis tikai vienu spēli, jo mums gandrīz visu laiku cīņas pārklājas,” Samoilovs nevarēja sīkāk izteikties.

Šonedēļ savu iepriekšējo sadarbību uz vienām sacensībām atjaunos Pļaviņš/J.Šmēdiņš, kuri trešdien Brazīlijā uzsāks Pasaules kausa pludmales volejbolā finālposmu. Savukārt Samoilovs apvienosies ar Pēdu un tāpat kā T.Šmēdiņa/Sorokina duets dosies uz Vāciju, kur Bādenes pilsētā risināsies šīs sezonas pirmais Eiropas čempionāta posms.

“Par šo nedēļu neko neprognozēju. Tā būs kā loterija, jo mums ar Jāni pat neviens treniņš nav bijis,” teica Samoilovs. “Šis turnīrs mums būs līdzīgs kā “King of the beach” šovs, jo pārsvarā improvizēsim.”

Kā ziņots, Latvijas pludmales volejbolisti augstākā līmeņa sacensību finālā spēlēja vien ceturto reizi vēsturē. Tā Samoilovs ar Sorokinu 2009.gadā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā Norvēģijā, bet J.Šmēdiņš ar Pļaviņu 2010.gadā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā Marseļā, bet pērn uzvarēja sezonas noslēdzošajā “Grand Slam” posmā, kas risinājās Polijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+