×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. jūlijs, 2013
Drukāt

Samoilovs: Turpināsim kapāt, sezona vēl nemaz nav pusē

samoilovss8

„Gštādē, iespējams, nebūsim labākajā formā, taču turpināsim cīnīties,” pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs ar cerībām raugās uz sezonas turpinājumu.

Samoilovs pārī ar Jāni Šmēdiņu pasaules čempionātā izstājās pēc zaudējuma astotdaļfinālā un ierindojās dalītā devītajā vietā. Lai arī rūgtums liels, jau šonedēļ nākamie pārbaudījumi – „Grand Slam” posms Gštādē (Šveicē), un pirms došanās uz to Aleksandrs sarunā ar „LA” atskatījās uz (ne)paveikto pasaules čempionātā Polijas pilsētā Stare Jablonkos.

Uz pasaules čempionātu devāties ar „Moller auto Lidosta” sagādātajiem „Audi” spēkratiem. Uzņēmums jums ļaus ar tiem stūrēt arī turpmāk?

Pagaidām – nē. Bet mēs jau tagad lidojam uz Šveici. Menedžeris (Edgars Buļs) runās ar viņiem un tad redzēs, kā būs.

Mājupceļā no Polijas droši vien varēji salikt pa plauktiņiem visu notikušo. Kāpēc pasaules čempionāts neizdevās tā, kā cerējāt?

Vajadzēja pirms tam atpūsties. Bija tik daudz spēles un tad vēl nāca „Saulkrastu kokteilis”, kurš acīmredzot bija lieks. Pasaules čempionātā mums jau grupas spēlēs gāja grūti un vieglumu tā arī nedabūjām. Devītā vieta jau nav tik slikta, bet gribētos augstāk, zinot, kādi pirms tam „Grand Slam” bija rezultāti. Astotdaļfinālā kanādieši pret mums nospēlēja lieliski, neko nevarējām likt pretī. Uzbrukums labs, agresīva serve, praktiski arī nekļūdījās. Nevarējām pārlauzt spēles ritmu.

Saulkrasti ir mācība nākotnei?

Jā, ne velti pasaules tūrē bija ieplānota nedēļa brīva, lai spēlētāji atpūstos. Mēs bijām apsolījuši Saulkrastos spēlēt, un it kā jau viss pareizi – vajadzēja arī spēļu praksi, taču viss savācās kopā – to nakti kārtīgi nepagulējām, pēc tam uzreiz garš ceļš uz Poliju.

Pasaules čempionāts beidzās ar lieliem pārsteigumiem.

Mēs ar Filu Dalhauzeru runājām – tiklīdz nenospēlē savu labāko spēli, tā zaudē. Spēku samērs ir ļoti blīvs. Septiņus mačus nospēlēt augstākajā līmenī ir grūti, to arī redzam pēc tā, kādas komandas pasaules čempionātā tika uz pjedestāla.

Arī jūs ar Jāni cerējāt tur būt, un tava balss liecina, ka škrobe ir liela.

Protams, jo zinu, ka kanādiešus varam uzvarēt. Iepriekšējās nedēļās ar viņiem spēlējām trīs reizes un visas uzvarējām.

Tagad sezonas turpinājumā būs lielāks niknums?

Turpināsim kapāt, sezona jau nemaz nav vidū. Priekšā Eiropas čempionāts, kur jāmēģina sasniegt labākā forma. Pēc Šveices būs posms ASV, uz kuru arī dosimies.

Jānim šosezon problēmas sagādā plecs. Polijā šī kaite nesaasinājās?

Plecs viņam visu laiku traucē, taču spēlējam – nebija sliktāk kā pirms tam.

Uz nākamajiem posmiem svaigums atgriezīsies?

Ir jāatgriežas! Iespējams, Gštādē vēl nebūsim uz simts procentiem gatavi, bet pēc tam būs nedēļa brīva. Jāatpūšas un jāsagatavojas sezonas turpinājumam, jo kalendārs būs ļoti blīvs – Eiropas čempionāts un pieci „Grand Slam” posmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+