Samoilovs un J.Šmēdiņš iegūst Eiropas čempionāta sudraba medaļas 0

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien piedzīvoja zaudējumu Austrijā notikušā Eiropas čempionāta finālspēlē, izcīnot sudraba godalgas.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Latvijas duets, kas Eiropas čempionātā bija izlikts ar pirmo numuru, ar rezultātu 0-2 (19:21, 17:21) zaudēja spāņiem Pavlo Erreram un Adriana Gaviram, kuriem piešķirts septītais numurs.

Pirmajā setā kā pirmie pie atrāviena tika Latvijas pārstāvji, panākot 5:3 savā labā. Nākamajās divās izspēlēs gan uzvarēja spāņi un rezultātu tādējādi izlīdzināja. Uzreiz pēc tam Samoilovs/J.Šmēdiņš atkal iekrāja divu punktu pārsvaru, tomēr arī šoreiz Errera un Gavira uzreiz atspēlējās. Spānijas duets pēc tam uzvarēja arī nākamajās trijās izspēlēs un panāca 10:7 savā labā. Latvieši spēja ātri divus punktus atgūt, taču līdz izlīdzinājumam netika.

Spānijas pārstāvji arī seta izskaņā prata saglabāt pārsvaru, kamēr Samoilovs/J.Šmēdiņš tā arī izlīdzinājumu nepanāca, lai arī nemitīgi atpalika vien par punktu.

Otrajā sētā pēc spēkos līdzvērtīga ievada pirmais izrāviens atkal padevās latviešiem, kuri pēc trim pēc kārtas gūtiem punktiem panāca 7:4 savā labā, tomēr savas spējas atspēlēties vēlreiz nodemonstrēja Errera un Gavira, nekavējoties panākot neizšķirtu un vēlāk pārņemot vadību. Nedaudz vēlāk pēc Samoilova kļūdas servē rezultāts kļuva 10:8 par labu Spānijas duetam, taču pēc nākamajām divām izspēlēm atkal tika atjaunots līdzsvars.

Seta turpinājumā dueti iesaistījās vairākās interesantās izspēlēs, tomēr pārsvaru neviens neieguva, rezultātam esot neizšķirtam 14:14. Uzreiz pēc tam mača tiesnešu vidū sākās lielas diskusijas par spēles patieso rezultātu, neskaidrībai rodoties pēc laukuma pušu maiņas un diskusijās aktīvi piedaloties abiem duetiem. Pēc situācijas atrisināšanās Errera un Gavira iekrāja divu punktu pārsvaru, ko turpinājumā nosargāja (18:16).

Veiksmīgi darbojoties uzbrukumā, spāņi arī turpinājumā handikapu nosargāja un panāca 19:17 savā labā, bet pēc latviešu kļūdas tika pie pirmās setbumbas. Jau ar pirmo mēģinājumu tika nodrošināta uzvara, jo sitienā kļūdījās Samoilovs.

Pirms trim gadiem J.Šmēdiņš duetā ar Mārtiņu Pļaviņu izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas medaļas, savukārt Samoilovs šogad ticis pie savas pirmās kontinenta meistarsacīkšu godalgas karjerā.