foto – fivb.org

Samoilovs un Jānis Šmēdiņš nodrošina vismaz devīto vietu 0

Pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien izcīnīja uzvaru arī Argentīnas pilsētā Korrjentesā notiekošā “Grand Slam” turnīra pamatsacensību trešās kārtas mačā. Tādējādi Latvijas duets kā savas apakšgrupas uzvarētājs automātiski kvalificējies izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, kas pārim turnīrā garantē vismaz dalītu devīto vietu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Latvijas sportisti, kuri izlikti ar devīto numuru, H grupas trešajā spēlē ar 2-0 (21:16, 21:16) uzvarēja mājiniekus Pavlo Bjanči un Pavlo Migelu Suaresu, kuriem, pateicoties tam, ka turnīrs risinās Argentīnā, piešķirts augstais astotais numurs.

Pirms tam pirmajā kārtā ceturtdien Samoilovs/J.Šmēdiņš ar 2-0 (21:15, 21:15) pieveica norvēģus Īveru Andrēasu Hūremu un Jeiru Eitunu, kuriem ticis 24.numurs, bet otrās kārtas mačā ar 2-0 (21:16, 21:17) uzvarēja šveiciešus Filipu Gabatūleru un Jonasu Veingartu, kuri izlikti ar 25.numuru.

Pirmo reizi vēsturē Latviju Pasaules kausa pamatturnīrā pārstāv uzreiz trīs vīriešu pāri, no kuriem divi izkļuva no savām apakšgrupām.

Par otro kļuva ar 22.numuru izliktie Toms Šmēdiņš un Ruslans Sorokins, kuri F grupas trešajā mačā ar 2-1 (21:19, 25:27, 15:9) uzvarēja Kazahstānas sportistus Alekseju Kuļešovu un Dmitriju Jakovļevu, kuriem ticis 27.numurs.

Ceturtdien T.Šmēdiņš/Sorokins ar 0-2 (21:23, 18:21) zaudēja 11.numuru saņēmušajiem Nīderlandes sportistiem Dānam Spijkersam/Kristiānam Varenhorstam, bet otrajā mačā ar 0-2 (11:21, 13:21) ļoti pārliecinoši piekāpās arī poļiem Gžegožam Fijalekam un Mariušam Prudelam, kuri izlikti ar sesto numuru.

Latvijas duets savā grupā ieņēma trešo vietu, kas vēlāk piektdien liks sacensties izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. T.Šmēdiņš/Sorokins posmā sev garantējuši vismaz dalītu 17.vietu.

Savukārt cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs jau pirms pēdējā mača bija zaudējuši ar 21.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda. E apakšgrupas pirmās kārtas cīņā latvieši ar rezultātu 0-2 (16:21, 18:21) piekāpās vāciešiem Kajam Matisikam un Jonatanam Erdmanam, kuriem turnīrā ticis piektais numurs, bet otrajā cīņā ar 0-2 (17:21, 21:18, 13:15) līdzīgā cīņā piekāpās brazīliešiem Rikardu Santušu un Alvaru Filju, kuri izlikti ar 12.numuru.

Pēdējā mačā piektdien Pļaviņu/Pēdu sagaidīja vēl viens Brazīlijas pāris Evandru Gonšalvešs Oliveira Žuniors/Vitors Gonšalvešs Felipe, kuriem turnīrā ir 28.numurs. Arī šoreiz tika piedzīvots zaudējums, atzīstot pretinieku pārākumu ar 1-2 (11:21, 21:19, 27:29).

Latvijas sportisti dalību turnīrā tādējādi noslēdza ar pēdējo, ceturto, vietu savā grupā un ieņemtu dalītu 25.vietu sacensībās.

Ja Samoilova/J.Šmēdiņa apakšgrupu varēja uzskatīt par vienu no iespējami vieglākajām, tad Pļaviņam un Pēdam bija viena no smagākajām grupām turnīrā.

Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas uzvarētāji uzreiz kvalificējās izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, bet grupu otrās un trešās vietas ieguvēji spēkosies izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. Apakšgrupu ceturto vietu ieguvēji dalību sacensībās noslēguši ar ieņemtu dalītu 25.vietu.

Sezonas pirmajos divos posmos, kas risinājās Ķīnā, abas reizes pamatsacensībās startēja vienīgi Samoilovs/J.Šmēdiņš, kuri arī guvuši Latvijas pāru līdz šim augstāko sasniegumu, kad “Grand Slam” posmā Šanhajā ierindojās dalītā devītajā vietā.

Pēc Argentīnas posma savu iepriekšējo sadarbību atjaunos Pļaviņš/J.Šmēdiņš, kuri dosies uz Brazīliju, lai piedalītos Pasaules kausa pludmales volejbolā finālposmā. Savukārt Samoilovs apvienosies ar Pēdu un tāpat kā T.Šmēdiņa/Sorokina duelis dosies uz Vāciju, kur Bādenes pilsētā risināsies šīs sezonas pirmais Eiropas čempionāta posms.