Samoilovs un Šmēdiņš ar otro piegājienu tiek pie pirmās uzvaras 0

Latvijas pludmales volejbola vadošais duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš trešdien jauno sezonu sāka ar sīvā cīņā piedzīvotu zaudējumu Floridā notiekošā Pasaules kausa etapā – Fortloderdeilas “Major” turnīrā, bet dienas otrajā cīņā svinēja panākumu, kamēr Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža cieta zaudējumus pirmajos divos mačos.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Iepriekšējās sezonas pasaules ranga līderi Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā ir izlikti ar otro numuru, vispirms divos setos ar 0-2 (23:25, 23:25) atzina amerikāņu Šona Rozentāla un Trevora Kreba pārākumu, kuriem turnīrā ir ticis 31.numurs.
Abos setos amerikāņi bija labāki saspringtās galotnēs. Zīmīgi, ka otrā seta sākumā Samoilovs un Šmēdiņš bija vadībā ar 7:3, taču pēc tam ļāva pretiniekiem panākt izlīdzinājumu 10:10, kā arī vēlāk panākt jau 17:12 savā labā. Tiesa, Latvijas komanda nepadevās un spēja panākt izlīdzinājumu 20:20, tomēr pēc tam nedaudz veiksmīgāki atkal bija pretinieki.

Tikmēr dienas otrajā cīņā Samoilovs un Šmēdiņš ar 2-1 (21:16, 18:21, 15:10) uzvarēja poļus Mariušu Prudelu un Kasparu Kujavjaku, kuri ir izlikti ar 18.numuru.
Pirmajā setā Latvijas duets bija krietni labāks, savukārt otrajā setā cīņa ritēja kā pa viļņiem. Vispirms Samoilovs/Šmēdiņš, esot iedzinējos ar 7:10, guva četrus punktus pēc kārtas un pēc tam panāca 17:15 savā labā. Tomēr pēc tam ar to pašu atbildēja arī poļi, panākot 19:17 un pēc tam noslēdzot setu savā labā. Izšķirošajā trešā setā Samoilovs/Šmēdiņš panāca 3:0, pēc tam vadību saglabājot un beigās nodrošinot uzvaru.

Samoilovs un Šmēdiņš B apakšgrupas noslēgumā ceturtdien tiksies ar krieviem Ņikitu Ļjaminu un Vjačeslavu Krasiļņikovu, kuri pirmajos divos mačos ir uzvarējuši.

Tikmēr Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, kuri turnīrā ir izlikti ar 20.numuru, D apakšgrupas dienas pirmajā spēlē ar rezultātu 0-2 (18:21, 17:21) piekāpās poļiem Gžegožam Fijalekam un Mihalam Brilam, kuriem šajās sacensībās dots 13.numurs.
Savukārt pēc tam viņi pārliecinoši ar 0-2 (16:21, 13:21) atzina brazīliešu Pedru Solberga Salgadu un Guštāvu Albrehtu Karvaļāisa pārākumu, kuri turnīrā ir izlikti ar ceturto numuru.
Apakšgrupas noslēgumā latvieši ceturtdien izšķirošajā cīņā par tikšanu izslēgšanas turnīrā spēlēs pret šveiciešiem Niko Bīleru un Marko Kratigeru, kuri arī ir zaudējuši pirmajās divās spēlēs.