fivb.org

Samoilovs un Šmēdiņš ar uzvaru sīvā cīņā sāk Eiropas čempionu titula aizstāvēšanu 0

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš trešdien ar uzvaru sāka Eiropas čempionātu, kurā viņi aizstāv pērn izcīnīto kontinenta čempionu titulu.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā ir izlikti ar ceturto numuru, D apakšgrupas pirmajā spēlē sīvā cīņā ar 2-1 (21:16, 20:22, 15:12) uzvarēja norvēģus Jeiri Eitūnu un Īveru Andrēasu Horemu, kuriem turnīrā ticis 29.numurs.
Pirmā seta sākumā nelielā vadībā bija pretinieki, taču tad Samoilovs ar Šmēdiņu pārņēma iniciatīvu un tehniskajā pārtraukumā devās esot vadībā ar 12:9, pēc tam droši aizvadot setu līdz uzvarošām beigām. Tikmēr otrajā setā Latvijas duets nokļuva iedzinējos ar 6:9 un 12:16, tomēr pēc tam spēja saņemties un panākt 18:18, taču saspringtās seta beigas labāk nospēlēja Eitūns un Horems.
Tomēr izšķirošajā trešajā setā pārsvars jau atkal bija Latvijas puišu pusē, kuri spēja izvirzīties vadībā ar 7:4 un beigās arī svinēt uzvaru visā mačā.
Zīmīgi, ka Samoilovs un Šmēdiņš pret Eitūnu un Horemu spēlēja arī 2013.gada Eiropas čempionātā, kad apakšgrupu duelī Latvijas volejbolisti zaudēja, bet pēc tam izslēgšanas mačos guva uzvaru.
Apakšgrupu turnīra turpinājumā Samoilovs/Šmēdiņš ceturtdien mērosies spēkiem ar Muratu Giginoglu un Volkanu Gēgtepi no Turcijas, kuriem turnīrā ir 20.numurs, bet piektdien grupu kārtu noslēgs pret itāļu dvīņubrāļiem Paolo Ingroso un Mateo Ingroso, kuri izlikti ar 13.numuru.
Itālijas un Turcijas duetu savstarpējā spēlē trešdien ar 2-1 (19:21, 21:13, 15:9) uzvaru svinēja brāļi Ingroso.

Tikmēr B apakšgrupas mačā ar 18.numuru izliktie Pļaviņš un Regža arī spraigā mačā ar 1-2 (17:21, 21:16, 16:16) piekāpās francūžiem Juzefam Krū un Eduāram Rulansonam, kuri izlikti ar 15.numuru.
Lai arī spēles sākums labāk padevās Pļaviņam ar Regžu, kuri izvirzījās vadībā ar 7:4, pēcāk Francijas sportisti tomēr izlīdzināja cīņas gaitu, bet pirmā seta izskaņā rezultāts bija neizšķirts 15:15. Tomēr tā noslēgumā labāk darbojās Krū un Rulansons, kuri latviešiem seta izskaņā ļāva gūt tikai vēl divus punktus, kamēr paši iespēja sešus un nodrošināja panākumu pirmajā setā.
Savukārt otrā seta gaita bija pretēja. Tas sākās līdzīgā cīņā, taču beigās Pļaviņš/Regža spēja gūt vairākus punktus pēc kārtas un izvirzīties vadībā ar 19:14. Šo pārsvaru viņi arī nosargāja, tāpēc uzvarētājai noskaidrošanai bija nepieciešams trešais sets.
Trešais sets norisinājās līdzvērtīgā cīņā, duelim ritot punkts punktā. Tiesa, seta beigās francūžiem izdevās nodrošināt uzvaru un triumfēt izšķirošajā setā ar 16:14.
Pēc tam ceturtdien šim Latvijas duetam sekos cīņa pret Nīderlandes pāri Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu, kuri ar otro numuru ir grupas favorīti, bet piektdien grupu kārtu Pļaviņš/Regža noslēgs pret grieķiem Kociliani Georgi un Zupani Nikosu, kuriem ticis 31.numurs.

Eiropas čempionāta pamatturnīrā startē 32 dueti, kuri sadalīti astoņās grupās, pa četrām komandām katrā. Grupu uzvarētāji uzreiz iekļūs astotdaļfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji spēlēs izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, kamēr grupu vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies.

Pērn Samoilovs/Šmēdiņš bija vienīgie Latvijas pārstāvji Eiropas čempionātā, taču viņi spēja kļūt par čempioniem, kad finālā ar 2-0 (21:18, 21:18) pārspēja itāļus Aleksu Ranjēri un Adrianu Karambulu.