Publicitātes foto

Samoilovs un Šmēdiņš Dohā uzvar amerikāņus, ceturtdaļfinālā pretī krievi 1

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien sasniedza Dohā notiekošā Pasaules kausa izcīņas četru zvaigžņu posma ceturtdaļfinālu, kamēr Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs turnīru noslēdza dalītā devītajā vietā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Turnīrā ar piekto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš vispirms ceturtdien izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 2-0 (21:18, 29:27) uzvarēja itāļus Aleksu Ranjēri un Marko Kaminati, kuriem turnīrā bija 18.numurs.

Pirmajā setā labāki bija Latvijas pludmales volejbolisti, kuri ieguva vairāku punktu pārvaru, to pēc tam nosargājot. Savukārt otrajā setā Samoilovs un Šmēdiņš sākumā nokļuva iedzinējos ar 5:9, , taču turpinājumā lēnām ķēra pretiniekus, samazinot starpību līdz 10:12, 14:15 un beigās panākot neizšķirtu. Galotne bija ļoti sīva, izskaņā stiprākiem nerviem izrādoties latviešiem.

Savukārt astotdaļfinālā Samoilovs un Šmēdiņš pārliecinoši ar 2-0 (21:16, 21:18) uzvarēja ar 25.numuru izliktos amerikāņus Raienu Dohertiju un Viljamu Alenu.

Latvijas duets teicami iesāka šo spēli, panākot 8:0 savā labā. Pēc tam amerikāņi starpību nedaudz samazināja, tomēr panākt pretiniekus nespēja. Savukārt otrajā setā Samoilovs/Šmēdiņš gana ātri ieguva divu punktu pārsvaru, to nosargājot līdz mača beigām.

Ceturtdaļfinālā, kas ceturtdien sāksies plkst.14 pēc Latvijas laika, Samoilovs/Šmēdiņš tiksies ar Oļegu Stojanovski un Igoru Veličko no Krievijas, kuriem turnīrā ir 15.numurs.

Savukārt turnīrā ar sesto numuru izlikties Pļaviņš un Točs astotdaļfinālā ar 0-2 (18:21, 17:21) zaudēja poļiem Bartošam Losjakam un Pjotram Kantoram, kuriem ir augstais otrais numurs turnīrā.

Pēc līdzīga cīņas sākuma, poļi ieguva divu punktu pārsvaru (14:12), kuru nosargāja, savukārt otrajā setā Latvijas duets jau diezgan ātri nokļuva iedzinējos, pēc tam nespējot ieķerties spēlē, šosezon šim poļu duetam zaudējot trešo reizi četros mačos.