fivb.org

Samoilovs un Šmēdiņš – izcilas beigas un pirmā uzvara Rio 0

Latvijas labākais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pirmdien savā Riodežaneiro olimpisko spēļu apakšgrupu turnīra pirmajā mačā dramatiskā cīņā ar 2-1 (21:17,18:21, 15:13) uzvarēja kanādiešus Benu Sekstonu un Čeimu Šelku.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Šis mačs iesākās abu duetu līdzvērtīgā cīņā, taču pirmā seta vidū Samoilovam/Šmēdiņam padevās pāris sekmīgi uzbrukumi, kas ļāva izvirzīties vadībā ar vairāk nekā viena punkta pārsvaru – 11:8. Nedaudz vēlāk pēc teicama Šmēdiņa bloka rezultāts jau kļuva 14:10 par labu Latvijas vadošajam duetam, turklāt šo pārsvaru izdevās noturēt, kas setu ļāva uzvarēt ar 21:17.

Arī otrais sets iesākās līdzvērtīgā cīņā, bet Kanādas pārim izdevās iegūt divu punktu pārsvaru (7:5), taču tālāk Samoilovs/Šmēdiņš pretiniekus neatlaida. Tiesa, pašam Latvijas duetam ar atspēlēšanos nesekmējās, jo Sekstons/Šelks prasmīgi turēja 1-2 punktu pārsvaru. Arī seta galotnē neizdevās salauzt pretiniekus, tāpēc uzvarētājs būs jānoskaidro izšķirošajā setā.

Izšķirošajā setā pirmie punktus guva Samoilovs/Šmēdiņš, taču pāris uzbrukumus vēlāk pēc neveiksmīgām Latvijas dueta darbībām kanādieši izvirzījās vadībā ar 4:3. Tomēr turpinājumā cīņa aizritēja punkts punktā, un Latvijas pārim nekādi neizdevās pārņemt vadību, turklāt bija jāņem pusminūtes pārtraukums, kad Sekstons/Šelks trešajā setā izvirzījās vadībā ar 10:8. Seta izskaņa bija spraiga, jo Samoilovs/Šmēdiņš vairākkārt labi nospēlēja aizsardzībā un panāca neizšķirtu 13:13, turklāt nākamajā uzbrukumā kanādieši veica gremdi ārpus laukuma robežām. Latvijas pāris bija panācis lūzumu, kas vanagojās ar vēl vienu Sekstona un Šelka kļūdu. Tas ļāva Samoilovam/Šmēdiņam ar uzvaru sākt olimpisko spēļu turnīru.

Otrdien Latvijas duetam sekos cīņa pret mazāk zināmajiem kubiešiem Nivaldu Diasu un Serhio Gonzalesu, bet grupu turnīrs tiks noslēgts ceturtdien pret Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Pedru Solbergu Salgadu no Brazīlijas.

Svētdien notikušajā šo abu pāru savstarpējā spēlē negaidītu uzvaru ar 2-1 (24:22, 21:23, 15:13) izcīnīja Kubas sportisti.

Samoilovs un Šmēdiņš pērn Riodežaneiro uzvarēja Pasaules kausa posmā.