Sports
Citi sporta veidi

Samoilovs un Šmediņš izcīnā Latvijai pirmo uzvaru 1

LETA

Latvijas pludmales volejbolistam Aleksandram Samoilovam karstums netraucē, jo šādos laikapstākļos nesāp traumētais ceļgals, pēc uzvaras Eiropas čempionāta finālturnīra pirmajā mačā atklāja Latvijas sportists.

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš trešdien izcīnīja uzvaru savā pirmajā Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē, sagādājot mājinieku duetiem pirmo panākumu.

Ar ceturto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš D apakšgrupas mačā ar 2-0 (21:18, 21:10) pieveica Turcijas duetu Muratu Giginoglu un Hasanu Mermeru, kuri izlikti ar 29.numuru.
“Muratu zinājām, viņš spēlējis ilgus gadus, bet Hasanam nekad nebiju pievērsis uzmanību. Zinājām, ka pirmais sets būs taustīšanās un otrajā uzspiedām uz to, ko secinājām par spēli pirmajā setā,” pēc panākuma teica Samoilovs.

“Redzējām kopā viņus pirmoreiz šogad, un tāpēc pirmais sets bija līdzīgāks, jo skatījāmies, ko dara Hasans. Otrajā setā sākām strādāt, un rezultāts bija pārliecinošāks,” skaidroja Šmēdiņš.
Vēlāk trešdien Samoilovs/Šmēdiņš aizvadīs arī dienas noslēdzošo maču centrālajā laukumā, plkst.19 spēkojoties pret vāciešiem Markusu Bekermanu un Larsu Flīgenu, kuri kontinenta meistarsacīkstēs izlikti ar 20.numuru.

Saistītie raksti

Ja Bekermans latviešiem ir zināms, tad Flīgena spēle šobrīd vēl tiek izpētīta.
“Trenerim bija uzdevums aiziet uz vācieši spēli. Bekermanu zinām ļoti labi, Flīgenu tikai vienreiz esam redzējuši,” atklāja Samoilovs.
Viņš šovasar mokās ar ceļgala savainojumu, taču karstajos laikapstākļos tas netraucē.

“Satraukuma pirms turnīra nav, bet atbildība gan lielāka, spēlējot mājās, tomēr skatītāji palīdz. Otrā spēle gan būs grūtāka. Karstums, kas sākās tagad, man netraucē, tieši aukstums biedē, tad traumētais ceļgals sāk sāpēt. Karstumā es to vispār nejūtu, esmu 100% gatavs turnīram,” uzsvēra Samoilovs, kurš Majoru pludmales smiltis uzskata par labākajām pasaulē.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīrs tiks noslēgts ceturtdien, bet ar piektdienu sāksies izslēgšanas kārtas.

LA.lv