Samoilovs un Šmēdiņš Maskavā arī bronzas mačā piekāpjas krieviem 0

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien Maskavā cieta zaudējumu cīņā par Pasaules kausa triju zvaigžņu turnīra bronzas medaļām.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā izlikti ar pirmo numuru, bronzas finālā ar 1-2 (21:18, 14:21, 8:15) piekāpās mājinieku duetam Oļegam Stojanovskim/Artjomam Jarzutkinam, kuri izlikti tikai ar 15.numuru.

Mača sākumā Latvijas duets nonāca iedzinējos ar 1:3, taču ātri atspēlējās un panāca izlīdzinājumu (4:4). Turpinājumā abi dueti cīnījās līdzvērtīgi, bet seta galotnē aukstasinīgāki bija latvieši. Pie rezultāta 18:18 Samoilovs ar iespaidīgu bloku izvirzīja vadībā Latvijas pāri, bet Šmēdiņš ar netveramu servi ieguva jau divu punktu pārsvaru. Izspēlējot setbumbu, Samoilovs vēlreiz bloķēja pretinieku uzbrukumu un Latvijas duets svinēja uzvaru ar 21:18.

Otro setu labāk iesāka pretinieki, kuri, pateicoties veiksmīgai aizsardzībai, bija panākuši 7:4. Turpinājumā latviešiem izdevās pietuvoties līdz mīnus diviem punktiem, taču seta gaitu lauzt neizdevās. Stojanovs un Jarzutkins pakāpeniski palielināja savu pārsvaru un setā uzvarēja ar 21:14.

Arī trešo setu mājinieki iesāka uz viļņa, panākdami trīs punktu pārsvaru (6:3). Samoilovs un Šmēdiņš, tā arī neatrazdami pretargumentus, trešajā setā cieta pārliecinošu zaudējumu ar 8:15

Savukārt šī turnīra fināls tiks aizvadīts plkst.20.15, kurā ar ceturto numuru izliktie amerikāņi Fils Dalhauzers/Nikolass Lusens spēkosies pret citu krievu pāri Ņikitu Ļaminu un Vjačeslavu Krasiļņikovu, kuriem piešķirts astotais numurs.

Tieši Maskavas turnīrs Samoilovam/Šmēdiņam bijis gana veiksmīgs, jo 2013.gadā tajā izdevās uzvarēt, bet gadu vēlāk sasniegts ceturtdaļfināls. Tiesa, pērn nācās samierināties vien ar dalītu 17.vietu.

Līdz ar to Maskavā Latvijas vadošie pludmales volejbolisti kādā no turnīriem pirmo reizi šosezon iekļuvuši labāko četriniekā. Šobrīd gan viņi piedalās tikai otrajā Pasaules kausa posmā, jo kalendārs pēcolimpiskās sezonas dēļ ir piedzīvojis būtiskas izmaiņas. Pērn Samoilovs/Šmēdiņš triumfēja trijos tūres turnīros, bet vēl divos tika iegūta bronza.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-1 (21:19, 17:21, 15:8) apspēlēja citu Latvijas duetu Rihardu Finsteru un Edgaru Toču, kuri bija izlikti ar 29.numuru, bet astotdaļfinālā smagā duelī ar 2-1 (30:32, 21:14, 15:10) pieveica Teodoru Bruneru un Keisiju Patersonu no ASV, kuriem turnīrā bija 12.numurs.

Savukārt ceturtdaļfinālā sestdien Samoilovs/Šmēdiņš ļoti aizraujošā duelī ar 2-1 (18:21, 22:20, 15:12) pārspēja Riodežaneiro olimpiskos čempionus Alisonu Čeruti un Brunu Šmitu no Brazīlijas, kuri turnīrā bija izlikti ar trešo numuru. Savukārt pusfinālā ar 0-2 (14:21, 17:21) nācās piekāpties turnīra Ļaminam un Krasiļņikovam.