fivb.org

Samoilovs un Šmēdiņš Maskavā sāk ar uzvaru 1

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien ar drošu uzvaru sāka Maskavā notiekošā Pasaules kausa triju zvaigžņu turnīra pamatsacensības, kamēr Rihards Finsters un Edgars Točs piedzīvoja neveiksmi, bet Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža pirmo cīņu aizvadīs vēlāk.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Sacensībās ar pirmo numuru izliktie iepriekšējās sezonas pasaules ranga līderi Samoilovs un Šmēdiņš pirmajā A apakšgrupas mačā ar 2-0 (21:13, 22:20) pieveica krievus Aleksandru Ļihoļetovu un Iļju Ļešukovu, kuriem ticis 32.numurs.

Pēc ļoti droši uzvarēta pirmā seta otrajā jau cīņa ritēja punkts punktā. Kaut Samoilovs un Šmēdiņš tehniskajā pārtraukumā devās, kad bija vadībā ar 12:9, pretinieki ātri pietuvojās un turpinājumā pat ieguva vadību ar 17:16. Krievu duets arī panāca vienu setbumbu, tomēr pie tās neuzņēma ļoti vieglu Samoilova servi, bet nākamajā izspēlē lieliski blokā nospēlēja Šmēdiņš, nodrošinot komandai uzvaru.

Šajā turnīrā tiek izmēģināts jauns Pasaules kausa turnīru formāts, kurā katrā apakšgrupā tiek aizvadītas divas spēles – vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda pēc tam automātiski sasniegs izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļūs izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības būs noslēgušās.

Tikmēr kvalifikāciju pārvarējušie Finsters un Točs turnīrā ir izlikti ar 29.numuru, kas dod grupas ceturtās komandas statusu. Viņi pirmajā pamatturnīra mačā ar 0-2 (14:21, 15:21) piekāpās spēcīgajiem amerikāņiem Filam Dalhauzeram un Nikolasam Lusenam, kuri izlikti ar ceturto numuru.

Savukārt Pļaviņš un Regža izlikti ar 18.numuru un ir trešā spēcīgākā vienība grupā, pirmajā cīņā ar 0-2 (24:26, 13:21) zaudējot turnīra 15.pārim Oļegam Stojanovskim un Artjomam Jarzutkinam, kuri februārī guva trešo vietu trīs zvaigžņu turnīrā Irānā. Pirmajā setā Latvijas duets neizmantoja vairākas setbumbas.