fivb.com

Samoilovs un Šmēdiņš neizmanto piecas mačbumbas, paliekot Porečas “Major” posma ceturtajā vietā 0

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien dramatiskā cīņā palika Horvātijā notiekošā Pasaules kausa “Major” kategorijas posma ceturtajā vietā, turklāt cīņā par bronzas godalgām neizmantoja piecas mačbumbas.

Notriektā tautumeita 6

Turnīrā ar piekto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš vispirms svētdien pusfinālā ar 1-2 (21:18, 17:21, 11:15) zaudēja pašreizējiem pasaules čempioniem Alisonam Čeruti un Brunu Šmitam no Brazīlijas, kuri turnīrā izlikti ar pirmo numuru.

Spēles ievadā pirmos divus punktus guva brazīlieši, tomēr Latvijas sportisti atspēlējās un pēc Šmēdiņa netveramās serves panāca izlīdzinājumu 7:7. Savukārt pirms tehniskā pārtraukuma Šmēdiņš veica iespaidīgu bloku un pārņēma Latvijas duetam vadību ar 11:10, turpinājumā dominējot setā un uzvarot ar 21:18.

Arī otro setu Latvijas sportisti sāka pārliecinoši, bet tā vidū zaudēja sešus punktus pēc kārtas, nokļūstot iedzinējos ar 11:16, vēlāk piekāpjoties ar 17:21.

Izšķirošā seta vidū Samoilovs un Šmēdiņš pēc vairākām sekmīgām darbībām panāca 7:5, tomēr slavenā Alisona bloks jau atkal deva vadību brazīliešiem. Drīz vien Latvijas sportisti jau zaudēja ar 9:12, turpinājumā vairs nespējot iesaistīties cīņā par uzvaru.

Pirms divām nedēļām Samoilovs un Šmēdiņš brazīliešus uzvarēja Polijas pilsētā Olštinā notikušā Pasaules kausa “Grand Slam” sērijas posma finālā. Abi dueti Pasaules kausa ietvaros svētdien tikās astoto reizi, Latvijas sportistiem svinot trīs uzvaras.

Savukārt vēlāk sekojušajā spēlē par trešo vietu Samoilovs un Šmēdiņš ļoti dramatiskā cīņā ar 1-2 (21:19, 28:30, 18:20) zaudēja Džošam Binstokam un Semam Šekteram no Kanādas.

Kaut lielāko daļu pirmā seta Latvijas sportisti atradās iedzinējos, viņi spēja uzvarēja ar 21:19. Otrajā setā Samoilovam un Šmēdiņam bija pat piecu punktu deficīts, tomēr viņi panāca pretiniekus un galotne bija ļoti saspringta. Tajā viņi neizmantoja pirmās trīs mačbumbas, bet pretinieki pielika punktu ar septīto setbumbu.

Arī trešais sets ritēja punkts punktā. Tajā Samoilovs un Šmēdiņš neizmantoja vēl divas mačbumbas un noslēgumā piekāpās ar 18:20.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Samoilovs/Šmēdiņš apakšgrupu turnīrā izcīnīja trīs uzvaras trīs spēlēs, kas izslēgšanas turnīru ļāva sākt no astotdaļfināla. Tajā Latvijas duets sestdien ar 2-0 (21:18, 21:16) uzvarēja poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu, bet pāris stundas vēlāk viņi ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:18, 21:16) uzvarēja ASV sportistus Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu.

Samoilovs un Šmēdiņš bija vienīgie Latvijas pārstāvji šajā turnīrā. Pirms divām nedēļām viņi uzvarēja Pasaules kausa “Grand Slam” kategorijas posmā Polijā.