Sports
Citi sporta veidi

Samoilovs un Šmēdiņš nenotur lielu pārsvaru un zaudē PČ astotdaļfinālā 0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien nenoturēja lielu pārsvaru Vīnē notiekošā pasaules čempionāta astotdaļfinālā spēles pirmajā setā un izstājās no sacensībām.

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri turnīrā bija izlikti ar otro numuru, ar 0-2 (22:24, 19:21) piekāpās brazīliešiem Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Andrē Lojolu Šteinu, kuriem sacensībās ticis ceturtais numurs.

Pirmajā seta laikā Latvijas sportistiem bija arī sešu punktu pārsvars. Viņi līdz ar to turnīru noslēdza dalītā devītajā pozīcijā.

Dueli Latvijas pludmales volejbolisti iesāka pārliecinoši, kas pie rezultāta 7:4 lika pretiniekiem pieprasīt pārtraukumu. Tomēr Samoilovs un Šmēdiņš neapstājās, seta otrajā pusē sasniedzot pat sešu punktu pārsvaru (13:7). Brīdī, kad likās, ka jau seta liktenis ir izšķirts, brazīlieši veica izrāvienu, ar labām servēm un darbībām blokā gūstot vairākus punktus pēc kārtas un pēkšņi jau iegūstot setbumbu pie 20:19.

Pirmās divas setbumbas samazinot Latvijas sportisti atspēlēja, bet ar Šmēdiņa aizsardzību un Samoilova uzbrukumu jau paši Latvijas sportisti izvirzījās priekšā ar 22:21. Tomēr turpinājumā pretinieki veica vairākas labas serves un triumfēja pirmajā setā.

Otrā seta ievadā Latvijas sportisti nokļuva iedzinējos 1:3, tomēr ātri tika panākts izlīdzinājums un duelis turpinājās punkts punktā. Latvijas sportisti arī nokļuva iedzinējos ar 7:9, bet tehniskais pārtraukums tika sagaidīts pie 10:11. Tuvojoties seta izskaņai, Samoilovs un Šmēdiņš atradās iedzinējos ar 14:16, kas lika viņiem pieprasīt pārtraukumu.

Šoreiz Samoilovs un Šmēdiņš veica trīs punktu izrāvienu un pietuvojās līdz 18:18, tomēr sekmīgs noslēgums sportistiem neizdevās un tika ciesta neveiksme.

Ceturtdaļfinālā Evandru un Andrē tiksies ar pašreizējiem pasaules un olimpiskajiem čempioniem Alisonu Čeruti un Brunu Šmitu no Brazīlijas, kuri izlikti ar piekto numuru, vai kanādiešiem Benu Sekstonu un Čeimu Šelku, kuriem ir 13.numurs.

Samoilovs un Šmēdiņš B apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs, automātiski iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Savukārt Brazīlijas duets ar tādu pašu bilanci bija pirmie savā apakšgrupā.

Turpinājumā izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb 1/16 finālā Samoilovs un Šmēdiņš grūtā cīņā ar 2-1 (23:21, 18:21, 15:12) pārspēja amerikāņus Džonu Haidenu un Raienu Dohertiju, kuri turnīrā bija izlikti ar 22.numuru, kamēr Brazīlijas duets ar 2-0 (21:13, 21:18) apspēlēja latviešus Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu, kuriem turnīrā bija ticis 29.numurs.

Samoilovam un Šmēdiņam šosezon labākais rezultāts ir Maskavas trīs zvaigžņu turnīrā izcīnītā ceturtā vieta. Tikmēr brazīlieši februārī cieta zaudējumu Fortloderdeilas “Major” piecu zvaigžņu turnīra finālā, bet jūlija sākumā bija ceturtie tādas pašas raudzes sacensībās Gštādē.

Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā bez Pļaviņa un Regžas zaudējumu cieta arī Rihards Finsters un Edgars Točs, kuri piekāpās Alisonam un Brunu. Šie abi pāri sacensības noslēdza dalītā 17.pozīcijā.

Pasaules čempionātā 48 pāri bija sadalīti 12 apakšgrupās pa četriem katrā. Pēc viena apļa turnīra katras grupas divas labākās vienības, kā arī četri no 12 trešo vietu ieguvējiem kvalificējās izslēgšanas sacensībām. Savukārt pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas tika salozētas pa pāriem un trešdienas vakarā cīnījās par vēl četrām ceļazīmēm uz izslēgšanas turnīru.

Latvija pasaules čempionātā startēja ar trim duetiem, jo pērn Samoilovs un Šmēdiņš triumfēja Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Masters” sērijas turnīrā Jūrmalā, tādējādi nodrošinot latviešiem vēl vienu ceļazīmi.

Pirms diviem gadiem pasaules čempionātā Šmēdiņa traumas dēļ Samoilovs spēlēja kopā ar Pļaviņu. Latvijas pāris triumfēja apakšgrupā, bet apstājās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. Tikmēr Latvijas sportistu lielākais panākums pasaules čempionātos tika gūts 2011.gadā, kad Pļaviņš duetā ar Šmēdiņu guva ceturto vietu.

Pasaules čempionāts pludmales volejbolā norisināsies līdz svētdienai, bet vēl pēc divām nedēļām Jūrmalā notiks Eiropas čempionāta fināls.

LA.lv