Sports

Samoilovs un Šmēdiņš Polijā sasniedz “Grand Slam” turnīra finālu 16

fivb.org

Pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien daudzu Latvijas līdzjutēju skaļi atbalstīti sasniedza Polijas pilsētā Olštinā notiekošā Pasaules kausa “Grand Slam” sērijas posma finālu.

Ar sesto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš pusfināla cīņā ar 2-1 (18:21, 21:18, 15:12) pieveica Guštāvu Albreštu Karvaļāišu un Saimonu Barbozu Santušu no Brazīlijas, kuri izlikti ar 14.numuru.

Visos trijos setos cīņa bija ļoti sīva, tomēr sākot no otrā seta vidus Samoilovs un Šmēdiņš pārņēma iniciatīvu, dueli novedot līdz uzvarai.

Karvaļāišs un Santušs maijā uzvarēja Pasaules kausa “Open” kategorijas posmā ASV pilsētā Sinsinati, bet nākamajos divos turnīros ar pārlieku augstiem rezultātiem nebija izcēlušies. Arī šonedēļ viņi turnīru iesāka vēl no kvalifikācijas, izšķirošajā kārtā grūtā trīs setu cīņā apspēlējot Tomu Šmēdiņu un Aleksandru Soloveju. Grupu turnīrā brazīlieši piedzīvoja divus trīssetu zaudējumus, tomēr iekļuva izslēgšanas sacensībās, kurās spēlē ļoti pārliecinoši.

Otrajā pusfinālā vēlāk svētdien pašreizējie pasaules čempioni Alisons Čeruti un Brunu Šmits no Brazīlijas, kuriem turnīrā ir otrais numurs, spēkosies ar ASV duetu Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu, kuriem ticis trešais numurs.

LETA jau vēstīja, ka F apakšgrupā Samoilovs un Šmēdiņš ar divām uzvarām trīs spēlēs ieņēma trešo vietu, kas lika izslēgšanas turnīru sākt no pirmās kārtas, kurā viņi ar 2-0 (21:19, 21:16) uzveica brazīliešus Rikārdu Alekšu Kostu Santusu un Andrē Lojolu Steinu, kuri izlikti ar 19.numuru.

Vēlāk astotdaļfinālā Latvijas duets ar 2-1 (19:21, 21:17, 15:13) uzveica spāņus Pavlo Erreru un Adrianu Gaviru, kuri izlikti ar ceturto numuru, bet ceturtdaļfinālā ar 2-1 (21:23, 21:16, 15:12) uzvarēja brazīliešus Alvaru Filju un Vitoru Gonsalvešu Felipi, kuri izlikti ar 12.numuru.

Tāpat arī Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, kuri izlikti ar 16.numuru, pamatturnīrā izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs, bet izslēgšanas turnīrā viņi pirmajā kārtā ar 2-0 (21:16, 21:15) pārspēja norvēģus Eivinnu Hordviku un Bjartu Uskenu, kuriem ticis 23.numurs.

Saistītie raksti

Savukārt astotdaļfinālā latvieši ar 0-2 (17:21, 19:21) piekāpās ASV duetam Džeikobam Gibam un Keisijam Patersonam, kuri turnīrā izlikti ar trešo numuru. Latvijas duets turnīru noslēdza dalītā devītā vietā.

Tikmēr vēl viens Latvijas duets Rihards Finsters/Edgars Točs pamatturnīru noslēdza bez uzvarām un tālāk netika. Ar trim zaudējumiem tikpat mačos šis Latvijas pāris D apakšgrupā palika pēdējais starp četriem duetiem un pamatturnīru noslēdza dalītā 25.vietā.

Finsters un Točs pamatsacensībās piedalījās pēc veiksmīgi pārvarēta kvalifikācijas turnīra, kamēr šī barjera bija par augstu Solovejam un T.Šmēdiņam.

Dāmu turnīru dalītā 25.vietā ceturtdien noslēdza latvietes Marta Ozoliņa un Alise Lece, kuras trīs pamatsacensību spēlēs piedzīvoja trīs neveiksmes.

LA.lv