Sports
Citi sporta veidi

Samoilovs un Šmēdiņš sasniedz Pasaules kausa posma astotdaļfinālu1

foto: FIVB

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien sīvā cīņā sasniedza Dohā notiekošā Pasaules kausa izcīņas četru zvaigžņu posma astotdaļfinālu, kur dienu iepriekš jau iekļuva Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs.

Turnīrā ar piekto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 2-0 (21:18, 29:27) uzvarēja itāļus Aleksu Ranjēri un Marko Kaminati, kuriem turnīrā bija 18.numurs.

Pirmajā setā labāki bija Latvijas pludmales volejbolisti, kuri ieguva vairāku punktu pārvaru, to pēc tam nosargājot. Savukārt otrajā setā Samoilovs un Šmēdiņš sākumā nokļuva iedzinējos ar 5:9, , taču turpinājumā lēnām ķēra pretiniekus, samazinot starpību līdz 10:12, 14:15 un beigās panākot neizšķirtu. Galotne bija ļoti sīva, izskaņā stiprākiem nerviem izrādoties latviešiem.

Līdz ar to Samoilovs un Šmēdiņš iekļuva astotdaļfinālā, kur vēlāk ceturtdien tiksies ar amerikāņiem Raienu Dohertiju un Viljamu Alenu, kuri izlikti ar 25.numuru.

Savukārt turnīra sestais duets Pļaviņš un Točs, kuri astotdaļfinālā iekļuva kā savas apakšgrupas uzvarētāji, tajā tiksies ar poļiem Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru, kuriem ir augstais otrais numurs turnīrā.

Šī jau būs ceturtā reize šosezon, kad Pļaviņš un Točs mērosies spēkiem ar Losjaku un Kantoru. Vispirms janvāra sākumā Latvijas duets savā pirmajā kopīgajā turnīrā – Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā Hāgā – pretiniekus uzvarēja finālā, bet pēc tam Čehijas pilsētā Pelhržimovā notikušajā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Masters” kategorijas turnīra Losjaks un Kantors revanšējās pusfinālā. Savukārt pagājušajā nedēļā abi pāri tikās Fortloderdeilā notikušajā piecu zvaigžņu turnīrā, astotdaļfinālā uzvaru izcīnot Polijas volejbolistiem.

Jau vēstīts, ka Pļaviņš un Točs trešdien apakšgrupu kārtā izcīnīja divas uzvaras divos mačos, vispirms ar 2-0 (21:16, 21:14) pārspējot Kataras naturalizētos brazīliešus Žūliu Sēzaru du Našimēntu un Džefersonu Santušu Pereiru, kuri izlikti ar 27.numuru, bet pēc tam ar 2-0 (23:21, 21:17) pieveicot

turnīra 11.numuru Semu Pedlovu un Semu Šekteru no Kanādas.

Tikmēr Samoilovs/Šmēdiņš E apakšgrupas pirmajā mačā ar 2-0 (21:16, 21:16) uzvarēja sacensību 28.numuru Kasperu Kujavjaku un Maceju Rudolu no Polijas, bet cīņā par uzvaru grupā un vietu astotdaļfinālā ar 0-2 (23:25, 20:22) zaudēja citiem Polijas pārstāvjiem Gžegožam Fijalekam un Mihalam Brilam, kuriem ir 12.numurs.

Pēc šīs sezonas sacensību formāta katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles – vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam otrdien šī turnīra kvalifikāciju nepārvarēja cits Latvijas pāris Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs, ciešot neveiksmi jau pirmajā atlases kārtā.

LA.lv