fivb.com

Samoilovs un Šmēdiņš trīs setu cīņā iekļūst pasaules čempionāta astotdaļfinālā 0

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ceturtdien Vīnē iekļuva pasaules čempionāta astotdaļfinālā, kamēr Edgars Točs/Rihards Finsters un Mārtiņš Pļaviņš/HaraldsRegža cieta zaudējumus izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb 1/16 finālā, meistarsacīkstes noslēdzot dalītā 17.vietā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru, izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 2-1 (23:21, 18:21, 15:12) pārspēja amerikāņus Džonu Haidenu un Raienu Dohertiju, kuri turnīrā bija izlikti ar 22.numuru.

Samoilovs un Šmēdiņš astotdaļfinālā spēkosies ar brazīliešiem Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Andrē Lojolu Šteinu, kuri izlikti ar ceturto numuru. Brazīlijas duets izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 2-0 (21:13, 21:18) pārspēja Pļaviņu un Regžu, kuriem turnīrā bija ticis 29.numurs.

Tikmēr ar 30.numuru izliktie Točs un Finsters tikai mača sākumā spēja turēt līdzi olimpiskajiem čempioniem Alisonam Čeruti un Brunu Šmitam no Brazīlijas, piedzīvojot sagrāvi ar rezultātu 0-2 (15:21, 7:21).

Samoilova un Šmēdiņa mačā pirmais sets aizritēja līdzīgā cīņā, latviešiem visvairāk grūtības sagādājot cīņai pie tīkla ar 214 garo Dohertiju. Seta vidū Latvijas pāris panāca divu punktu pārsvaru (12:10), taču amerikāņi spēja izlīdzināt rezultātu un paši jau iegūt plus divus punktus (16:14). Tiesa, Samoilovs un Šmēdiņš atguvās un neļāva pretiniekiem aizbēgt. Lai gan seta galotnē ASV duets atspēlēja vairākas mačbumbas, tomēr latvieši nosargāja vadību un uzvarēja ar 23:21.

Arī otrais sets sākās līdzīgi, bet turpinājumā, rezultāta tablo vēstot 8:8, Latvijas pāris pēc dažām kļūdām jau nonāca iedzinējos ar 8:11. Turpmākajā seta gaitā latvieši nespēja atgūt zaudēto un piekāpās ar 18:21, līdz ar to mača uzvarētājs bija jānoskaidro izšķirošajā – trešajā – setā.

Trešo setu Latvijas duets iesāka ar trim bezatbildes punktiem, taču amerikāņi atguvās un panāca izlīdzinājumu 4:4. Uz to latvieši atbildēja ar vēl diviem punktiem (6:4), seta turpinājumā, pateicoties labai spēlei aizsardzībā, noturēja vadību un izcīnīja uzvaru ar 15:12, kas nodrošināja vietu astotdaļfinālā.

Samoilovs un Šmēdiņš B apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs, kamēr veterāns Haidens, kuram oktobrī apritēs 45 gadi, un raženais Dohertijs ar tādu pašu bilanci bija otrie arī savā grupā.
Tikmēr Pļaviņš un Regža E apakšgrupā palika trešie, bet tā saucamajā “lucky looser” kārtā ar 2-0 (21:11, 21:18) pārspēja kanādiešus Raienu Vandenburgu un Āronu Nusbaumu, kuriem sacensībās ir 37.numurs, iekļūstot izslēgšanas turnīrā.

Pļaviņš un Regža pirms pasaules čempionāta sasniedza savu šosezon labāko rezultātu, aizkļūstot līdz Pasaules kausa izcīņas četru zvaigžņu turnīra pusfinālam, taču pēc tam ciešot divus zaudējumus un ieņemot ceturto vietu.
Savukārt Finsters Točs F apakšgrupā trīs spēlēs izcīnīja vienu uzvaru un ieņēma trešo vietu. Latvieši tika starp četriem labākajiem trešo vietu ieguvējiem un iekļuva izslēgšanas turnīrā.