×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. jūnijs, 2013
Drukāt

Samoilovs/J.Šmēdiņš izcīna otro uzvaru Romas “Grand Slam” turnīrā

foto - fivb.orgfoto - fivb.org

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien izcīnīja otro uzvaru Romā notiekošajā “Grand Slam” sērijas posmā.

Ar augsto sesto numuru izliktais Latvijas duets, kurš spēlējis iepriekšējo divu “Grand Slam” posmu finālos, F apakšgrupas otrās kārtas mačā ar 2-0 (21:15, 21:10) uzvarēja šveiciešus Filipu Gabatūleru un Jonasu Veingartu, kuri sacensībās izsēti ar 22.numuru. Jau vēstīts, ka latvieši savas grupas pirmās kārtas mačā trešdien ar 2-0 (21:11, 21:13) uzvarēja kanādiešus Benu Sekstonu un Čeimu Šelku, kuriem ticis 27.numurs.

Samoilovs/J.Šmēdiņš ir ļoti tuvu uzvarai savā apakšgrupā. Tā labad viņiem piektdien paredzētajā trešajā mačā pret austriešiem Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu, visticamāk, pietiks ar uzvaru vienā setā.

Tikmēr zaudējumu H apakšgrupas otrajā spēlē ceturtdien piedzīvoja Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš, kuri izlikti ar 25.numuru. Viņi ar 0-2 (19:21, 13:21) piekāpās sacensību devītajam duetam Rikardu Santušam/Alvaru Filju no Brazīlijas. Sorokins/T.Šmēdiņš grupas pirmajā cīņā trešdien ar 2-1 (18:21, 25:23, 15:9) uzvarēja Andrea Tomatisu un Paolo Ingroso no Itālijas, kuri izlikti ar astoto numuru.

Par izkļūšanu no apakšgrupas latvieši piektdien spēkosies ar krieviem Konstantīnu Semjonovu/Jaroslavu Koškarevu, kuriem piešķirts 24.numurs.

Tikmēr pie sava otrā zaudējuma E apakšgrupā tika Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda, kuri turnīrā izsēti ar 21.numuru. Viņi ar 1-2 (21:18, 12:21, 7:15) piekāpās poļiem Mihalam Kadziolam un Jakubam Šalankevičam, kuri izlikti ar 12.numuru. Ar šo zaudējumu Latvijas duets šķīrās no iespējas kvalificēties posma izslēgšanas spēlēm vēl pirms piektdien paredzētās noslēdzošās grupas cīņas.

 

Pasaules U-21 čempionātā Umagā

Latvijas vīriešu pludmales volejbola duets Edvarts Buivids un Reinis Pekmanis ceturtdien tika pie pārliecinošas uzvaras Horvātijā notiekošajā pasaules U-21 čempionāta pirmajā spēlē. Ar devīto numuru izliktais Latvijas duets H apakšgrupas pirmajā cīņā ar rezultātu 2-0 (21:4, 21:13) uzvarēja Sentlūsijas pārstāvjus Augustinu Folkneru un Koenu Sēzaru, kuri izlikti ar 24.numuru. Atlikušās divas apakšgrupas posma cīņas Buivids/Pekmanis aizvadīs piektdien.

Vīriešu konkurencē Latviju čempionātā pārstāv viens pāris, jo kvalifikācijas sacensības iepriekš nespēja pārvarēt tajās ar otro numuru izliktie Toms Prokofjevs un Raimonds Liniņš.

Savukārt sieviešu konkurencē pamatsacensībās startē Laine Cielēna un Marta Ozoliņa, kā arī Alise Pastare un Monta Strazdiņa.

Ar 19.numuru izliktās Cielēna/Ozoliņa C apakšgrupas pirmās kārtas mačā ar 0-2 (16:21, 16:21) piekāpās norvēģietēm Benediktei Māseidei un Viktorijai Hjēlbergai, kurām piešķirts 14.numurs. Savukārt otrajā grupas mačā latvietes ar 0-2 (13:21, 14:21) atzina arī turnīra trešo numuru Nīnas Betšārtas un Nikolas Eiholzeres no Šveices pārākumu.

Lai pretendētu uz izkļūšanu no grupas, Cielēnai/Ozoliņai savā trešajā cīņā piektdien divos setos jāuzvar francūzietes Marko Karerē un Ofēlija Lisona, kuras izliktas ar 30.numuru.

Savukārt ar 32.numuru izliktās Pastare/Strazdiņa A apakšgrupas pirmajā cīņā ar 0-2 (10:21, 12:21) pārliecinoši zaudēja Žrinkai Zutalo un Sārai Radanovičai no Horvātijas, kurām ticis pirmais numurs. Pie panākuma Pastare/Strazdiņa tika grupas otrajā spēlē, kad ar 2-0 (21:15, 21:5) sagrāva ar 16.numuru izliktās zviedrietes Annikenu Rodstremu un Susannu Nūrdgrenu.

Šis Latvijas duets izšķirošo spēli par izkļūšanu no savas apakšgrupas aizvadīs piektdien, kad pretiniekos būs ar 17.numuru izliktās japānietes Čijo Suzuki un Satono Išicubo.

Cielēna/Ozoliņa pie vietas pamatsacensībās tika automātiski, bet Pastare/Strazdiņa tajās iekļuva, neskatoties uz to, ka kvalifikācijas sacensībās piedzīvoja zaudējumu jau pirmajā kārtā.

Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas uzvarētāji uzreiz kvalificēsies izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, bet grupu otrās un trešās vietas ieguvēji spēkosies izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. Apakšgrupu ceturto vietu ieguvēji dalību sacensībās noslēgs ar ieņemtu dalītu 25.vietu.

Kā ziņots, pirms divām nedēļām risinājās pasaules U-23 čempionāts, kurā augsto ceturto vietu izcīnīja Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+