Foto – Juris Kalniņš

Samoilovs/Šmēdiņš ceturto reizi sasniedz Eiropas čempionāta pusfinālu 0

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien sasniedza Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra pusfinālu, kur abi kopā spēlēs ceturto reizi.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri izlikti ar ceturto numuru, ceturtdaļfināla cīņā pārliecinoši ar 2-0 (21:14, 21:17) uzvarēja Polijas duetu Gžegožu Fijaleku un Mihalu Brilu, kuriem turnīrā bija piektais numurs.

Samoilovs/Šmēdiņš 2015.gadā kļuva par Eiropas čempioniem, bet 2013. un 2014.gadā izcīnīja bronzas medaļas. Savukārt Šmēdiņš vēl 2010.gadā, kad spēlēja kopā ar Mārtiņu Pļaviņu, izcīnīja Vecā kontinenta meistarsacīkšu bronzu.

Ceturtdaļfināla cīņas pirmajā setā sākums bija līdzīgs, taču pēc tam mājinieku favorīti, veicot vairākas labas izspēles, ieguva pārsvaru 12:9, kuru turpinājumā spēja vēl vairāk palielināt, setā gūstot drošu uzvaru.

Savukārt otrajā setā pirmie divu punktu pārsvaru panāca poļi, izvirzoties vadībā ar 6-4, taču seta vidū Latvijas duets panāca lūzumu un tehniskajā pārtraukumā jau bija vadībā ar 11:10, bet pēc tam ieguva arī divu punktu pārsvaru 13:11. Poļi gan uzreiz spēja panāk izlīdzinājumu, bet Latvijas volejbolistiem atrauties izdevās pēc diviem lieliskiem Šmēdiņa blokiem, panākot jau 19:16 savā labā, izskaņā droši maču novadot līdz uzvarai.

Fijaleks/Brils kopā spēlē pirmo sezonu un līdz šim viņiem labākie sasniegumi bijušas trīs piektās vietas Pasaules kausa posmos, tostarp divos piecu zvaigžņu turnīros.

Pusfinālā Samoilovs/Šmēdiņš tiksies ar beļģiem Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuriem ir 11.numurs. Viņi ļoti sīvā ceturtdaļfināla mačā ar 2-1 (18:21, 21:15, 17:15) uzvarēja sacensību 17.numuru Aleksu Ranjēri un Adrianu Karambulu no Itālijas.

Zīmīgi, ka Kokelkorens/van Valle šajā turnīrā jau tikušies ar vienu mājinieku duetu, jo apakšgrupu turnīrā ar 2-0 (21:18, 21:17) pārspēja Aleksandru Soloveju/Tomu Šmēdiņu. Tiesa, apakšgrupā beļģi palika otrie, tāpēc izslēgšanas spēles sāka no pirmās kārtas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien astotdaļfinālā Samoilovs/Šmēdiņš ar rezultātu 2-1 (21:19, 19:21, 15:10) pārspēja sacensību pirmo numuru Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru no Polijas. Tikmēr Fijaleks un Brils astotdaļfinālā ar 2-0 (21:18, 21:16) apspēlēja turnīra 13.numuru Niko Bīleru un Marko Kratigeru no Šveices, kuri izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā apturēja latviešus Edgaru Toču un Rihardu Finsteru.

Tikmēr sestdien ceturtdaļfinālā spēlēs Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža, kuriem turnīrā ir 16.numurs. Piektdien viņi vispirms izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 2-0 (22:20, 21:17) pārspēja ar 12.numuru izliktos poļus Maceju Rudolu un Jakubu Šalankeviču.

Savukārt astotdaļfinālā Latvijas duets sagādāja sensāciju un ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:16, 15:10) pārspēja Eiropas čempionāta trešo numuru Ņikitu Ļaminu un Vjačeslavu Krasiļņikovu no Krievijas.

Ļamins un Krasiļņikovs šosezon ir starp vadošajiem pāriem pasaulē, pasaules čempionātā izcīnot bronzas medaļas. Spēlējot ar citiem partneriem, Krasiļņikovs Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs bija ceturtais, bet Ļamins ieņēma piekto vietu.

Ceturtdaļfinālā Pļaviņš/Regža sestdien plkst.13 tiksies ar sesto numuru izliktajiem Nīderlandes sportistiem Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu. Viņi ir pagājušā gada olimpisko spēļu bronzas medaļnieki un 2013.gada pasaules čempioni.

Tāpat ceturtdaļfinālu sasniedza Latvijas labākais dāmu pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka. Latvijas duets, kurš izlikts ar astoto numuru, astotdaļfināla cīņā ar 2-0 (21:17, 21:19) pārspēja turnīra 17.numuru Elsu Makmilanu un Paulu Soriju Gutjeresu no Spānijas, tiekot pie ceturtā panākuma līdz šim četros turnīrā aizvadītos mačos.

Ceturtdaļfinālā Graudiņa/Kravčenoka sestdien tiksies ar vācietēm Šantali Laburēru un Jūliju Zudi no Vācijas, kuras turnīrā izliktas ar pirmo numuru. Viņas, līdzīgi kā Latvijas sportistes, apakšgrupu kārtā izcīnīja trīs uzvaras trīs spēlēs un uzreiz iekļuva astotdaļfinālā, kurā ar 2-1 (21:12, 21:17) pārspēja Madeleinu Mepelinku un Sofiju van Gesteli no Nīderlandes, kurām bija 15.numurs.

Laburēra un Zude pērn uzvarēja Majoros notikušajā CEV Eiropas čempionāta “Major” sērijas posmā, kur Graudiņa un Kravčenoka bija piektās.

Graudiņa/Kravčenoka pērn kļuva par Eiropas U-22 čempionēm, šogad šo titulu neaizstāvot, savukārt 2015.gadā Graudiņa uzvarēja Eiropas U-18 čempionātā, taču tad spēlēja kopā ar Paulu Ņečiporuku.

Tikmēr ar 26.numuru izliktie Edgars Točs un Rihards Finsters izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 1-2 (22:20, 12:21, 13:15) piekāpās turnīra 13.numuram Niko Bīleram un Marko Kratigeram no Šveices, čempionātu noslēdzot dalītā 17.vietā.

Pirms tam Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīru nepārvarēja četri no Latvijas pludmales volejbola pāriem – Aleksandrs Solovejs/Toms Šmēdiņš, Ance Olte/Inese Jursone, Agnese Caica/Ilze Liepiņlauska un Alise Lece/Marta Ozoliņa, šiem duetiem ciešot zaudējumus visās spēlēs un noslēgumā ieņemot dalītu 25.vietu.

Pamatsacensībās kā vīru, tā dāmu konkurencē pa 32 duetiem bija sadalīti astoņās grupās. Katras grupas labākais duets uzreiz iekļuva izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, kamēr otro un trešo vietu ieguvēji piedalījās pirmajā kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs nu jau ir noslēdzies.

Biļetes uz sacensībām var iegādāties vietnē “bezrindas.lv”. Uz piektdienu biļetes maksā 10 eiro, uz sestdienu 15 eiro, bet svētdien galvenās cīņas par tituliem būs iespējams apmeklēt par 20 eiro.

Latvija šāda mēroga sacensības uzņem pirmo reizi vēsturē.

Dalībnieki cīnās par 100 000 eiro lielu naudas balvu fondu. Sacensību galvenajā laukumā ir 2800 skatītāju vietas.

Eiropas čempionātos Latvija pēdējos gados regulāri tiek pie medaļām. 2009.gadā dāmu sacensībās triumfēja Inguna Minusa un Inese Jursone, kamēr 2015.gadā zeltu ieguva arī Samoilovs ar J.Šmēdiņu. Tāpat divos Eiropas čempionāta finālturnīros (2013., 2014.) Samoilovs un J.Šmēdiņš izcīnījuši sudraba medaļas, kamēr 2010.gadā J.Šmēdiņš pārī ar Mārtiņu Pļaviņu ieguva bronzu.

Pērn Šveicē notikušajā turnīrā Samoilovs ar J.Šmēdiņu zaudēja ceturtdaļfinālā, bet Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža zaudēja visos trijos apakšgrupas mačos un izslēgšanas turnīrā netika.