Sports
Citi sporta veidi

Samoilovs/Šmēdiņš gūst grūtu uzvaru Latvijas pāru cīņā1

Latvijas labākais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien grūtā cīņā uzveica citu pašmāju duetu Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu, automātiski sasniedzot Nīderlandes pilsētā Hāgā notiekošā Pasaules kausa izcīņas trīs zvaigžņu posma izslēgšanas turnīra otro kārtu.

Duelī par uzvaru B apakšgrupas kopvērtējumā ar otro numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs bija pārāki ar rezultātu 2-1 (13:21, 21:17, 15:10).

Līdz ar to Šmēdiņš/Samoilovs izslēgšanas turnīru sāks no otrās kārtas, kamēr ar 15.numuru izliktajiem Pļaviņam/Regžam būs jāspēkojas pirmajā kārtā.

Pļaviņš/Regža šo maču sāka negaidīt labi, izvirzoties vadībā ar 7:2. Lai gan turpinājumā cīņa bija nedaudz līdzvērtīgāka, iniciatīva joprojām piederēja nomināli otrajam spēcīgākajam Latvijas pārim, kas pirmo setu spēja uzvarēt ar pārliecinošo 21:13.

Savukārt otrajā setā laukumā jau bija cita aina, jo abi Latvijas dueti cīnījās punkts punktā, bet tehniskajā pārtraukumā ar 12:9 vadību devās Samoilovs/Šmēdiņš. Pārsvaru viņi tā arī neatdeva un otrajā setā revanšējās ar 21:17.

Līdz ar to šī mača uzvarētājs noskaidrojās izšķirošajā – trešajā – setā, ko labāk atkal iesāka uz viļņa esošie Samoilovs/Šmēdiņš, izvirzoties vadībā ar 4:1. Arī turpinājumā Latvijas vadošajam pludmales volejbola pārim piederēja iniciatīva, kas ļāva trešo setu uzvarēt ar 15:10 un triumfēt arī visā spēlē.

Pateicoties panākumiem pirmajos mačos, abi Latvijas pāri jau iepriekš bija nodrošinājuši dalību šī Pasaules kausa posma izslēgšanas turnīrā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Šmēdiņš/Samoilovs B apakšgrupas pirmajā mačā pārliecinoši ar 2-0 (21:13, 21:12) apspēlēja Nīderlandes duetu Rubenu Peningu un Mēsu Blomu, kuriem ir 31.numurs, bet šajā turnīrā viņi piedalās ar rīkotāju piešķirto ielūgumu jeb “wild card”.

Savukārt Pļaviņš/Regža pirmās kārtas mačā arī gana droši ar 2-0 (21:18, 21:15) pārspēja austriešus Tomasu Kunertu un Kristofu Dresleru, kuriem piešķirts 18.numurs.

Līdz ar to Latvijas duetiem kā pirmo maču uzvarētājiem bija jāaizvada savstarpēja cīņa par pirmo vietu B grupā.

Latvijas duetu savstarpēja cīņa notika otrajā Pasaules kausa posmā pēc kārtas – pirms divām nedēļām triju zvaigžņu turnīrā Maskavā Samoilovs un Šmēdiņš arī zaudēja setu, bet uzvarēja Rihardu Finsteru un Edgaru Toču.

Arī šajā turnīrā tiek aizvadīts jauns Pasaules kausa turnīru apakšgrupu sacensību formāts, kurā katrs pāris apakšgrupā aizvadīja divas spēles – vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz.

Vēl jūnija sākumā arī trīs zvaigžņu turnīrā Krievijas galvaspilsētā Maskavā Samoilovs un Šmēdiņš izcīnīja ceturto vietu. Savukārt Pļaviņš un Regža, kā arī Finsters un Točs šajā turnīrā ierindojās dalītā 17.vietā.

Pirms šīs sezonas izmaiņas notika Pasaules kausa posmu gradācijā. Tagad nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm. Tiesa, šogad Pasaules kausā ir salīdzinoši tukšs kalendārs, jo vairāki turnīri tikuši atcelti salīdzinoši pēdējā brīdī.

LA.lv