Sports
Citi sporta veidi

Samoilovs/Šmēdiņš izcīna bronzas medaļu Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā0

foto: FIVB

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien Polijas galvaspilsētā Varšavā izcīnīja bronzas medaļu Pasaules kausa četru zvaigžņu turnīrā.

Sacensībās ar desmito numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš bronzas spēlē ar rezultātu 2-1 (21:18, 18:21, 17:15) uzvarēja ar ceturto numuru izliktos nīderlandiešus Aleksandru Brūveru un Robertu Mēuvsenu.

Abas komandas maču iesāka diezgan līdzvērtīgi, bet pirmajā tehniskajā pārtraukumā Samoilovs/Šmēdiņš devās ar minimālu vadību (11:10). Arī pēc pārtraukuma turpinājās līdzīga cīņa, taču pirmā seta izskaņā labāk nospēlēja Latvijas duets, kas no 16:16 guva četrus punktus pēc kārtas, nonākot viena punkta attālumā no uzvaras setā. Lai arī Brūvers/Mēuvsens pāris setbumas atspēlēja, Samoilovs/Šmēdiņš pirmajā setā uzvarēja ar 21:18.

Arī otrais sets iesākās līdzvērtīgā cīņā, tomēr, tuvojoties seta vidum, Brūvers/Mēuvsens ieguva pāris punktu pārsvaru, tomēr izskaņā Samoilovs/Šmēdiņš atkal parūpējās par intrigu, panākot izlīdzinājumu 16:16. Tiesa, šoreiz uzvarēt setā neizdevās, jo tika piedzīvota neveiksme ar 18:21.

Tādējādi šī Pasaules kausa posma bronzas medaļu liktenis tika noskaidrots izšķirošajā – trešajā – setā. Arī tā ievadā cīņa bija līdzvērtīga, bet pēc tam minimālu pārsvaru ieguva nīderlandieši, kamēr Samoilovam/Šmēdiņam nekādi neizdevās atspēlēties. Tas gan beidzot izdevās pašās seta beigās (12:11), turpinājumā panākot arī divas mačbumbas, tomēr tās izmantot neizdevās. Tiesa, pēc tam Šmēdiņš ar lielisku māņsitienu panāca 16:15, bet pēc tam teicams blokā bija Samoilovs, nodrošinot Latvijas duetam medaļas.

Šī bija trešā reize šajā sezonā, kad Samoilovs/Šmēdiņš iekļuva kāda Pasaules kausa posma četriniekā. Vēl martā viņi ieguva bronzu ASV notikušajā Fortloderdeilas piecu zvaigžņu turnīrā, kamēr maijā Latvijas duets bija ceturtais citā ASV notikušajā turnīrā Hantingtonbīčā, kam savukārt bija piešķirtas četras zvaigznes.

LA.lv