Foto – LETA.

Samoilovs/Šmēdiņš nodrošina Latvijai medaļu 0

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien sasniedza Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālu, kur abi kopā spēlēs ceturto reizi.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Samoilovs/Šmēdiņš 2015.gadā kļuva par Eiropas čempioniem, bet 2013. un 2014.gadā izcīnīja sudraba medaļas. Savukārt Šmēdiņš vēl 2010.gadā, kad spēlēja kopā ar Mārtiņu Pļaviņu, izcīnīja Vecā kontinenta meistarsacīkšu bronzu.

Tikmēr zaudējumus ceturtdaļfinālā sestdien cieta Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuri meistarsacīkstes noslēdza dalītā piektā vietā attiecīgi kungu un dāmu konkurencē.

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri izlikti ar ceturto numuru, pusfinālā ar rezultātu 2-1 (21:14, 15:21, 15:12) uzvarēja beļģus Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuriem bija 11.numurs.

Tikmēr otrā pusfinālā duelēsies Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioni Paolo Nikolai un Danieli Lupo no Itālijas, kuriem turnīrā ticis otrais numurs, kā arī Olimpiādes bronzas medaļas laureāti Aleksandrs Broivers un Roberts Mēuvsens no Nīderlandes, kuri izlikti ar sesto numuru.

Latvieši maču iesāka pārliecinoši, iegūstot vadību ar 8:2. Seta turpinājumā pārsvars tika samazināts uz pusi, taču beļģi, ar kuriem Latvijas pāris aizvadījis treniņnometnes Ēģiptē, neatrada pretargumentus Samoilova blokam, mājiniekiem uzvarot ar 21:14.

Savukārt otrajā setā jau apgriezienus uzņēma van Valle, beļģiem pirms pirmā tehniskā pārtraukuma panākot 5:2. Latvijas duets seta gaitā centās iedzīt pretiniekus, bet līdz komfortablam deficītam nepietuvojās un piekāpās ar rezultātu 15:21.

Trešā seta sākumā mājinieku favorīti ar lielisku izspēli izvirzījās vadībā ar 1:0, bet vēlāk izdevās panākt arī divu punktu pārsvaru (5:3). Lai gan pretinieki panāca neizšķirtu, tomēr latviešiem izdevās panākt lūzumu un gūt trīs bezatbildes punktus (13:10). Turpinājumā Samoilovs un Šmēdiņš tika pie trim iespējām izspēlēt mačbumbu, no kurām otrā tika izmantota, izšķirošajā setā uzvarot ar 15:12.

Ceļā uz pusfinālu Samoilovs/Šmēdiņš guva divas uzvaras pret Polijas pludmales volejbolistiem. Vispirms viņi ar rezultātu 2-1 (21:19, 19:21, 15:10) pārspēja sacensību pirmo numuru Bartošu Losjaku/Pjotru Kantoru, bet ceturtdaļfinālā pārliecinoši ar 2-0 (21:14, 21:17) uzvarēja Gžegožu Fijaleku/Mihalu Brilu, kuriem turnīrā bija piektais numurs.

Savukārt Kokelkorens/van Valle, kuriem ir 11.numurs, piektdien aizvadīja pat trīs mačus, jo izslēgšanas spēles sāka no pirmās kārtas, tajā ar 2-0 (21:19, 21:16), uzvarot vāciešus Markusu Bekermanu un Janniku Harmsu. Pēc tam astotdaļfinālā sekoja uzvara ar 2-0 (21:18, 21:18) pret krieviem Oļegu Stojanovski un Artjomu Jarzutkinu, savukārt ceturtdaļfinālā beļģi ar 2-1 (18:21, 21:15, 17:15) uzvarēja sacensību 17.numuru Aleksu Ranjēri un Adrianu Karambulu no Itālijas.

Zīmīgi, ka arī Kokelkorens/van Valle šajā turnīrā jau tikušies ar vienu mājinieku duetu, jo apakšgrupu turnīrā ar 2-0 (21:18, 21:17) pārspēja Soloveju/T.Šmēdiņu.

Beļģi šosezon ir uzvarējuši CEV “Masters” sērijas turnīrā Bādenē, kā arī bija devītie pasaules čempionātā un piektie Pasaules kausa četru zvaigžņu turnīrā Olštinā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Pļaviņš/Regža un Graudiņa/Kravčenoka sestdien cieta zaudējumus Eiropas čempionāta finālturnīra ceturtdaļfinālā, meistarsacīkstes noslēdzot dalītā piektā vietā.

Pļaviņš/Regža, kuriem turnīrā bija 16.numurs, ar rezultātu 0-2 (19:21, 19:21) piekāpās Broiveram un Mēuvsenam. Tikmēr Graudiņa un Kravčenoka, kuras izliktas ar astoto numuru, ar rezultātu 0-2 (16:21, 16:21) piekāpās vācietēm Šantali Laburērai un Jūlijai Zudai, kuras turnīrā izliktas ar pirmo numuru.

Biļetes uz sacensībām var iegādāties vietnē “bezrindas.lv”. Svētdien galvenās cīņas par tituliem būs iespējams apmeklēt par 20 eiro.

Latvija šāda mēroga sacensības uzņem pirmo reizi vēsturē.

Dalībnieki cīnās par 100 000 eiro lielu naudas balvu fondu. Sacensību galvenajā laukumā ir 2800 skatītāju vietas.

Eiropas čempionātos Latvija pēdējos gados regulāri tiek pie medaļām. 2009.gadā dāmu sacensībās triumfēja Inguna Minusa un Inese Jursone, kamēr 2015.gadā zeltu ieguva arī Samoilovs ar J.Šmēdiņu. Tāpat divos Eiropas čempionāta finālturnīros (2013., 2014.) Samoilovs un J.Šmēdiņš izcīnījuši sudraba medaļas, kamēr 2010.gadā J.Šmēdiņš pārī ar Mārtiņu Pļaviņu ieguva bronzu.

Pērn Šveicē notikušajā turnīrā Samoilovs ar J.Šmēdiņu zaudēja ceturtdaļfinālā, bet Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža zaudēja visos trijos apakšgrupas mačos un izslēgšanas turnīrā netika.