Sports
Citi sporta veidi

Samoilovs/Šmēdiņš perfekti pabeidz grupas spēles Eiropas čempionātā0


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs ceturtdien Nīderlandē izcīnīja uzvaru arī trešajā Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra spēlē, nodrošinot automātisku vietu astotdaļfinālā.

Turnīrā ar septīto numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs G apakšgrupas noslēdzošajā – trešajā – mačā ar 2-0 (21:16, 21:18) uzvarēja ar desmito numuru izliktos poļus Gžegožu Fijaleku un Mihalu Brilu.

Pirmajā setā Šmēdiņš/Samoilovs diezgan ātri ieguva iniciatīvu, tikdami pie pāris punktu pārsvara. Latvijas pārstāvji vadībā atradās visu setu un to uzvarēja ar diezgan pārliecinošo 21:16. Līdzīgs scenārijs ritēja arī otrajā setā, jo Šmēdiņš/Samoilovs ieguva nelielu vadību, ko izdevās pakāpeniski palielināt līdz 11:7, kas pretiniekiem lika ņemt pārtraukumu. Tas gan Polijas pārim diez ko nepalīdzēja, jo Latvijas sportisti prasmīgi savu pārsvaru nosargāja, otrajā setā uzvarot ar 21:18.

Šmēdiņš/Samoilovs grupu turnīra pirmajā mačā ar 2-1 (21:13, 11:21, 15:12) uzvarēja Filipu Arni Bermanu un Janiku Harmsu no Vācijas, kuri turnīrā izlikti ar 26.numuru, bet nākamajā duelī ar 2-0 (21:16, 22:20) uzvarēja lietuviešus Arnu Rumševiču un Luku Kazdaili, kuriem turnīrā ir 23.numurs.

Tādējādi ar trim uzvarām trīs spēlēs Latvijas pāris izcīnīja pirmo vietu G grupā un automātisku ceļazīmi uz astotdaļfinālu.

Vietu Eiropas čempionāta izslēgšanas turnīrā iepriekš nodrošināja arī ar 11.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, kuri uzvaras guvuši abās spēlēs. Ceturtdien viņus gaida noslēdzošā grupu turnīra cīņa pret Krievijas volejbolistiem Igoru Veļičko un Oļegu Stojanovski, kuri izlikti ar sesto numuru un arī pirmajās divās cīņās tikuši pie panākumiem.

Pļaviņš/Točs F grupas pirmajā spēlē ar 2-0 (21:13, 21:15) uzvarēja Hendriku Nikolaju Molu un Matiāsu Berntsenu no Norvēģijas, kuri izlikti ar 22.numuru, bet otrajā cīņā ar 2-0 (21:15, 21:12) apspēlēja sacensību 27.numuru Vāclavu Berčīku un Janu Dumeku no Čehijas.

Izslēgšanas turnīrs sāksies piektdien.

Saistītie raksti

Eiropas čempionātā katras apakšgrupas uzvarētājas uzreiz tiks astotdaļfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvējas izslēgšanas spēles sāks no pirmās kārtas, kamēr katras grupas vājākajai komandai dalība turnīrā noslēgsies.

Sieviešu turnīrā grupu sacensības nepārvarēja Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras trīs mačos tika pie vienas uzvaras. Lai sasniegtu izslēgšanas sacensības, Latvijas pārstāvēm pietrūka tikai viena uzvarēta izspēle.

Līdz ar to Graudiņa/Kravčenoka Eiropas čempionātu noslēdza dalītā 25.vietā.

LA.lv