fivb.com

Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Regža ar zaudējumiem noslēdz Klāgenfurtes “Major” grupu turnīru 0

Latvijas pludmales volejbola dueti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža piektdien ar zaudējumiem noslēdza Austrijas pilsētā Klāgenfurtē notiekošā Pasaules kausa “Major” kategorijas posma grupu turnīru, taču turpinājumā aizvadīs cīņas izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Samoilovs un Šmēdiņš ar rezultātu 1-2 (19:21, 21:14, 11:15) piekāpās krieviem Oļegam Stojanovskim un Artjomam Jarzutkinam.

Latvijas duets pirmā seta noslēdzošajā daļā bija vadībā ar 19:18, taču krievi guva trīs punktus pēc kārtas un tika pie panākuma. Otrā seta vidū Latvijas duets ieguva 12:9 pārsvaru un vadību nosargāja līdz beigām. Tomēr trešajā setā latvieši piekāpās pretiniekiem un cieta zaudējumu cīņā par pirmo vietu apakšgrupā.

Jau ziņots, ka Samoilovs un Šmēdiņš turnīru ceturtdien sāka ar divām uzvarām. Latvijas duets pirmajā mačā ar 2-0 (21:17, 21:16) uzveica itāļus Andreu Tomatisu un Davidi Dal Molīnu, bet turpinājumā ar rezultātu 2-1 (20:22, 21:18, 15:10) pārspēja vāciešus Kaju Matisiku un Aleksanderu Valkenhorstu.

Krievijas duets ar trim uzvarām ieguva pirmo vietu apakšgrupā un kvalificējās uzreiz izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, savukārt Samoilovam un Šmēdiņam piektdien vēlāk būs jācīnās pirmajā kārtā, kur viņiem pretī stāsies Aleksandrs Hūbers un Robins Zeidls, kuri jūnija beigās triumfēja Kontinentālās kausa izcīņas Eiropas zonas finālā un kvalificējās Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Tikmēr paralēli notiekošajā mačā Pļaviņš un Regža ar rezultātu 0-2 (15:21, 11:21) zaudēja Kanādas duetam Benam Sekstonam un Čeimam Šelkam, kuri Riodežaneiro Olimpiādē spēlēs vienā apakšgrupā ar Samoilovu un Šmēdiņu.

Pirmajā setā Pļaviņš un Regža nokļuva iedzinējos ar 7:12 un turpinājumā nespēja atspēlēties. Arī otrajā setā Latvijas duets nespēja izrādīt pretestību olimpiešiem un atzina pretinieku pārākumu.

Jau vēstīts, ka Pļaviņš un Regža ceturtdien apakšgrupas pirmajā spēlē ar rezultātu 1-2 (21:18, 18:21, 9:15) piekāpās austriešiem Martinam Ermakoram un Moricam Berndam Pristaucam-Telsnigam. Savukārt otrajā mačā Latvijas duets ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:15, 15:12) pieveica kanādiešus Džošu Binstoku un Semu Šehteru, kuri startēs Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Sekstons un Šelks ar trim uzvarām apakšgrupā ieguva pirmo vietu un kvalificējās izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, savukārt Pļaviņam un Regžam būs jācīnās pirmajā kārtā, kur viņi tiksies ar Krievijas pirmo duetu Konstantīnu Semjonovu un Vjačeslavu Krasiļņikovu.

Pamatturnīrā piedalās 32 pāri, kas sadalīti astoņās apakšgrupās. Izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas trīs labākie dueti, turklāt pirmās vietas izcīnījušajām komandām pirmā izslēgšanas spēļu kārta būs brīva.

LETA jau vēstīja, ka Klāgenfurtes sacensībās kvalifikācijā piedalījās Latvijas duets Aleksandrs Solovejs un Toms Šmēdiņš, kuri trešdien piedzīvoja neveiksmi noslēdzošajā, otrajā, kārtā.

Savukārt otrdien Solovejs un T.Šmēdiņš ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:16) apspēlēja Tomu Benjavu un Armandu Āboliņu valstu kvotas spēlē par iespēju piedalīties kvalifikācijā.

Samoilovam un J.Šmēdiņam šis ir pēdējais turnīrs pirms dalības olimpiskajās spēlēs. Olimpisko spēļu turnīrā Latvijas duets sacentīsies D apakšgrupā, kurā būs jāspēlē pret Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Pedru Solbergu Salgadu no Brazīlijas, kanādiešiem Benu Sekstonu un Čeimu Šelku, kā arī mazāk zināmajiem kubiešiem Nivaldu Diasu un Serhio Gonzalesu.

Samoilovam Riodežaneiro būs jau trešās olimpiskās spēles karjerā, jo 2008.gadā Pekinā viņš startēja kopā ar Pļaviņu, bet pirms četriem gadiem Londonā spēlēja kopā ar Ruslanu Sorokinu. Tikmēr Šmēdiņam šis būs otrais starts Olimpiādē. Pirms četriem gadiem viņš kopā ar Pļaviņu izcīnīja olimpisko bronzas medaļu.
2013. un 2014.gada sezonu Samoilovs un Šmēdiņš noslēdza kā pasaules ranga līderi.

Pagājušajā nedēļas nogalē notikušajā Latvijas čempionātā finālspēlē Samoilovs un J.Šmēdiņš ar 2-0 (21:19, 21:17) pieveica Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu. Tikmēr trešo vietu turnīrā ieņēma Āboliņš, kurš startēja duetā ar Edgaru Toču. Tikmēr T.Šmēdiņš duetā ar pieredzējušo Ruslanu Sorokinu pagājušajā nedēļā centās kvalificēties Lihtenšteinā notikušajam Vaducas “Satellite” turnīram, tomēr viņi zaudēja jau pirmajā mačā.