Sports
Citi sporta veidi

Samoilovs/Šmēdiņš uzvar, pārējie zaudē0

foto: FIVB

Latvijas vadošie pludmales volejbola pāri Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, kā arī Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs ceturtdien ar mainīgām sekmēm sāka Čehijas pilsētā Ostravā notiekošo Pasaules kausa četru zvaigžņu turnīrā.

Turnīrā ar 11.numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs F grupas pirmajā cīņā ar rezultātu 2-0 (22:20, 21:16, 9:15) apspēlēja Šveices pāri Mirko Gersonu un Adrianu Heidrihu, kuri sacensībās izlikti ar 22.numuru.

Tādējādi Šmēdiņš/Samoilovs nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs, taču nākamo grupu turnīra maču Latvijas sportisti aizvadīs ceturtdien, spēkojoties pret Austrijas duetu Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu. Šī mača uzvarētāji izslēgšanas turnīru varēs sākt no otrās kārtas.

Savukārt otrs Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuriem ticis 13.numurs, D grupas cīņā ar rezultātu 1-2 (21:13, 18:21, 9:15) piedzīvoja zaudējumu pret Meksikas pāri Huanu Virgenu un Lombardo Ontiverosu, kuri izlikti ar 20.numuru.

Nākamo maču Latvijas pāris aizvadīs piektdien pret austriešiem Martinu Ermakoru un Moricu Pristaucu, kurā noskaidrosies, kurš turpinās turnīru, bet kurš to noslēgs.

Jau ziņots, ka vīriešu sacensībās neveiksmīgi kvalifikāciju aizvadīja Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs, kā arī Toms Šmēdiņš un Haralds Regža, abiem duetiem piedzīvojot neveiksmes atlases pirmajā kārtā.

Savukārt Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ceturtdien piedzīvoja neveiksmi tā paša Ostravas turnīra pirmajā grupu turnīra mačā, ar rezultātu 1-2 (24:22, 25:27, 15:17) piekāpjoties ASV sportistēm Sammerai Rosai un Sārai Hjūzai, bet kvalifikācijas kārtu nepārvarēja Marta Ozoliņa un Agnese Caica.

Saistītie raksti

Ar 27.numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka nākamo spēli aizvadīs piektdien, kad par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā spēkosies ar čehietēm Kristīnu Kolocovu un Mihalu Kvapilovu, kuras sacensībās izliktas ar 11.numuru.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles – vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

LA.lv