Samoilovs/Sorokins Maskavā aizkļūst līdz ceturtdaļfinālam 0

Latvijas pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins Maskavas “Grand Slam” posmā sasniedza ceturtdaļfinālu, kur piekāpās ar trešo numur izliktajam brazīešu duetam.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Ar 13.numuru izliktie Latvijas sportisti izslēgšanas turnīra trešās kārtas cīņā ar 0-2 (15:21, 15:21) samērā pārliecinoši piekāpās brazīliešiem Pedru Enriki Kunju un Rikardu Aleksu Koštu Santušu, kuri izlikti ar trešo numuru. Līdz ar to šī turnīra noslēgumā Samoilovs/Sorokins ierindojās dalītā piektajā vietā, bet spēra platu soli pretī dalībai Londonas Olimpiādē.

Vēl viens Latvijas pāris Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, kuri bija izlikti ar 20.numuru, zaudēja astotdaļfinālā un posma kopvērtējumā ieņēma devīto vietu.

Abi Latvijas dueti apakšgrupas posmā sacentās M grupā, katram tiekot pie divām uzvarām un piedzīvojot pa vienam zaudējumam. Kopvērtējumā Pļaviņš/Šmēdiņš ierindojās otrajā vietā, Samoilovs/Sorokins ieņēma trešo pozīciju.

Pirmajā kārtā Pļaviņš/Šmēdiņš ar rezultātu 2-0 (21:15, 21:14) pārspēja Samoilovu un Sorokinu. Abi Latvijas dueti šādos sastāvos spēlē kopš 2008.gada beigām. Viņi pastāvīgi trenējas viens pret otru, bet līdz šim oficiālās sacensībās savā starpā nebija tikušies.

Vēlāk izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Samoilovs/Sorokins ar 2-1 (21:15, 16:21, 15:12) uzvarēja Itālijas duetu Paolo Nikolai un Daniēlu Lupo, kuriem bija ticis 15.numurs, bet Pļaviņš/Šmēdiņš ar 2-1 (17:21, 21:9, 15:13) pārspēja nīderlandiešus Emjelu Bērsmu un Dānu Spijkersu, kuri bija izlikti ar 17.numuru. Šie abi dueti Latvijas sportistiem ir starp sīvākajiem konkurentiem cīņā par ceļazīmi uz Londonas olimpiskajām spēlēm.

Savukārt astotdaļfinālā Samoilovs/Sorokins ar 2-1 (21:13, 11:21, 15:13) uzvarēja amerikāņus Metu Fuerbringeru un Niku Lukenu, kuriem piešķirts septītais numurs, bet Pļaviņš un Šmēdiņš ar 0-2 (19:21, 18:21) piekāpās brazīliešiem Insfranam Benžaminam un Oskaram Brunu, kuri izlikti ar 11.numuru.

“Grand Slam” turnīrā 32 pamatturnīra pāri bija sadalīti astoņās grupās, pa četriem katrā. Grupu turnīrā katrs duets ar katru izspēlēja pa mačam savā apakšgrupā, un, lai turpinātu cīņu par titulu, bija jāieņem vismaz trešā vieta.

Grupas uzvarētājs automātiski garantēja sev vietu labāko 16 dalībnieku skaitā, bet katras apakšgrupas otrās un trešās vietas ieguvēji aizvadīja cīņas ar citu grupu šo pašu vietu ieguvējiem. Tam volejbolistu duetam, kas apakšgrupā palicis ceturtajā vietā, turnīrs beidzies ar dalītu 25.-32.vietu.

Šīs ir priekšpēdējās sacensības pirms Londonas olimpisko spēļu atlases noslēguma.

Kā jau daudzos sporta veidos, arī pludmales volejbolā šogad galvenās sacensības būs Londonas Olimpiāde. Pēc pasaules čempionāta, kas noslēgsies 17.jūnijā, Londonas Olimpiādei būs kvalificējušies pa 16 FIVB ranga labākajiem duetiem vīriešu un sieviešu konkurencē, tomēr vienu valsti varēs pārstāvēt tikai divi dueti. Šobrīd FIVB olimpiskajā rangā Pļaviņš/Šmēdiņš, kā arī Samoilovs/Sorokins atrodas labāko 16 vidū.