×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. februāris, 2014
Drukāt

Sandis Prūsis: „Mums tā ir jauna situācija”

LETALETA

Latvijas bobsleja komandas treneris Sandis Prūsis pēc četrinieku pirmajiem diviem braucieniem izteica cerību, ka pagaidām sasniegtā otrā vieta tomēr ļaus aizmigt gan treneriem, gan sportistiem. Lai svētdien ar svaigiem spēkiem un emocijām padarītu otru pusi.

„Džeki aizbrauca uz viesnīcu. Oskars bija mierīgs, nemanīju, ka kāds no viņiem lidotu. Visi saprot, ka tā bija tikai pirmā sacensību puse. Mums visiem tā ir jauna situācija, kādā vēl neesam bijuši,” sacīja Sandis Prūsis.

–          Vai Zubkovs un Krievijas komanda šonakt gulēs?

–          Nezinu, ko viņi darīs. Viņi šajā ziņā ir pieredzējušāki, mēs zaļāki. Zubkova braucienus neredzējus, bet dzirdēju, ka otrais nebija pārāk labs.

–          Kā komentēsi Melbārža divus braucienus?

–          Patika. Pēc pirmā brauciena pārrunājām divas lietas, kuras man nepatika – pēdējo fāzi pirms salēkšanas bobā un slaveno piekto virāžu. Nebija viņa perfekta arī otrajā braucienā, tomēr kopumā otrais brauciens bija labāks.

–          Vai pirmā brauciena rezultāti, konkrēti trīs pirmo ekipāžu pārsvars, nepārsteidza?

–          Vēsā laikā šeit pirmajiem trīs četriem trase ir labāka, tas ir acīmredzams. Iespējams, arī slieces to ietekmē. Bija daži nesmuki skati ar sliecēm, bet tā mums te pēdējā laikā diemžēl notiek. Jau divnieku sacensībās redzējām, kā līderi atsviedās otrajā braucienā. Šoreiz pēc pirmā brauciena šķita, ka trijnieka ir tālu. Tagad redzam, ka rezultātu blīvums ir ļoti liels. Bet tas ir tikai pusceļš. Ja divniekos bija trīs četri favorīti, tad četriniekos uz pjedestālu var pretendēt sešas līdz astoņas komandas.

–          Braukt trešo braucienu pirmajam vai otrajam ir atšķirība?

–          Nē. No psiholoģskā viedokļa man labāk patīk, ka Melbārdis brauks otrais. Tas tomēr ir vieglāk. Ja runājam par Zubkovu, mēs viņu ķeram, nevis mūkam. Ķert vienmēr ir vieglāk.

–          Pēdējie divi braucieni notiks pusdienlaikā.

–          Aizvakar treniņā pusdienas laikā ne pārāk labi izskatījāmies, bet tad bija migla, mitrums. Agri no rīta vai vēlu vakarā mums startēt būtu izdevīgāk, tomēr tā diez vai būs būtiska problēma. Iesim, pamērīsim ledus temperatūru un attiecīgi rīkosimies.

–          Kā vērtējams Ķibermaņa starts?

–          Viņš bobslejā nobriest ar katru nedēļu. Pasaules kausā daudz nedomādams un smiedamies brauca un viss sanāca, varbūt pat pārāk viegli. Te ir olimpiāde. Te ir veči un briedums prasās. Nav katastrofa, bet ir mazas kļūdiņas un tās sakrājas rezultātā. Reizēm vainu sāk meklēt citur – slidās, bobā. Par ātru. Vispirms pašam labi un precīzi jānobrauc .Ja izdosies pakāpties vēl pāris vietas augstāk, priekš otrās komandas būs ļoti sakarīgs rezultāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+